La Liga başkanı Tebas: “Avrupa basketbolundaki gerginliğin sorumlusu EuroLeague”

Dünya futbolunun en önemli liglerinden kabul edilen La Liga’nın başkanı Javier Tebas, Avrupa basketbolundaki gerginlikler hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Unicaja efsanesi ve İspanya Basketbol Federasyonu başkanı Jose Garbajosa ile birlikte kahvaltı eşliğinde düzenlenen bir toplantıya katılan Tebas, İspanya basketbolunun geleceğinden endişeli oluşunu ve EuroLeague’in bu durumun sorumlusu olduğunu dile getirirken şu cümleleri kullandı:

“Avrupa basketbolundaki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Oluşan bu gerginliğin ana sebebi EuroLeague’in kuruluşundaki aksaklıklar. Şimdilerde olan negatif durumun önünü kesmezlerse İspanya milli takımını ve ACB’yi ezip geçerler. Zaten durum çok karmaşık. Durduran olmazsa İspanyol basketbolunu da ezer geçerler. FIBA, bu konuda başarılı olamazsa İspanyol basketbolu bir endüstri olarak yok olur. Ulusal sektörlerimizi korumalı ve İspanyol oyuncuların usüle uymalarını sağlamalıyız.”

İspanya Basketbol Federasyonu Jose Garbajosa ise Javier Tebas’tan sonra söz aldı ve şunları söyledi:

“Tebas’a tamamen katılıyorum. Sporun yapı taşını oluşturan ligler ve milli takımlara saygı gösterilmeli. Bu gerginlik artık tüm ülkeler için ulusal bir sorun halini aldı ve acil durum niteliğinde.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler