LA Clippers, Paul George ve Kawhi Leonard’ın geri dönüp dönmeyeceğinden emin değil! #NBA

Bu sezon iki büyük yıldızından mahrum bir şekilde yoluna devam eden LA Clippers, Paul George ve Kawhi Leonard’ın geri dönüp dönmeyeceğinden emin değil.

LA Clippers’ın Cumartesi sabahı yaptığı antrenman başlamadan önce, salonun bir ucunda sol eliyle şut çektiği görülen Paul George, 22 Aralık’tan beri sağ dirseğinden yaşadığı sakatlık nedeniyle parkelerden uzak kaldı ve 22 maç kaçırdı. LA Clippers başkanı Lawrence Frank, yıldız basketbolcunun dirseğinin dinlenme sürecine nasıl tepki verdiğini görmek için 24 Şubat’ta MRI gireceğini fakat bu sezon tekrar oynayıp oynayamayacağı konusunda tek belirleyici faktörün bu olmayacağını söyledi.

George’un durumu hakkında konuşan Frank, “MRI’ı tedavi etmezsiniz, oyuncuyu tedavi edersiniz. Yani MRI girdiğinizde, bugüne kadarki sürecin hemen düzeleceğini düşünemeyiz. Sanırım Paul’ün nasıl tepki verdiğini görüyorsunuz. Her gün daha iyi hissediyor. MRI başka bir ölçüt.” dedi. LA Clippers’ın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank, Paul George’ın geri dönüşü için sadece MRI sonuçlarının yeterli olmayacağını, doktorların tüm süreci gözden geçireceğini söyledi.

Clippers ayrıca yıldız forvet Kawhi Leonard’ın bu sezon geri dönüp dönmeyeceğini de bilmiyor. Şu anda, geçen Haziran ayında yaşadığı sağ ön çapraz bağ sakatlığı için tedavi olan Kahwi Leonard’ın ne zaman döneceği hakkında konuşan Frank, “Bence en iyi cevap bilmiyoruz. Her gün Çalışıyor. Rehabilitasyonuna odaklanıyor ama kimse ne zaman döneceğini bilmiyor.” dedi.

Koç Ty Lue Perşembe günü Kawhi’nin muhtemelen geri dönmeyeceğini bildiğini söyledi, ancak doktor olmadığını ve kesin olarak hiçbir şey bilmediğini söyledi. Lue, “Umut korkudan daha güçlüdür. Bu iki adamın geri dönebileceğini umuyorum.” dedi. Paul George ve Kawhi Leonard gibi iki büyük yıldızından mahrum bir şekilde sezona devam eden LA Clippers, bu sezon çıktığı 54 karşılaşmanın sadece 27’sini kazanabildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler