Kyrie Irving: “Umarım geçmişte yaşananlar hakkında konuşmaktan vazgeçeriz” #NBA

NBA Doğu Konferansı playoff’larında Boston Celtics ve Brooklyn Nets kozlarını paylaşacak. Bu heyecan dolu maçlar öncesinde iki takımda da forma giyen Kyrie Irving, TD Garden ve Celtics hakkında açıklamalarda bulundu.

NBA Doğu Konferansı’nı 2. sırada bitiren Boston Celtics ve play-in maçlarında Cleveland Cavaliers’i yenerek 7. sırada playoff’lara katılmaya hak kazanan Brooklyn Nets pazar akşamı TD Garden’da karşı karşıya gelecekler. İki yıl boyunca formasını terlettiği Celtics ile sözleşme imzalamayıp Brooklyn Nets’in yolunu tutan Kyrie Irving, Boston taraftarından sıcak bir karşılama almadı.

Geçen sezon oynadıkları Celtics-Nets serisinde Irving’in Boston hakkındaki sözleri ve maç bitimi Celtics logosunun üstüne basarak yaptığı hareketi birçok tartışmaya yol açmıştı. Bütün bu olanlara rağmen süper yıldız pazar günü TD Garden’da başlayacak seriden önce herkesin kendisi hakkında daha olumlu hissedeceğine inanıyor. Nets’in yıldızı Kyrie şu ifadelerle bu durumu dile getirdi:

“Üç yıl oldu umarım bu seri ile birlikte geçmiş zamanda yaşanılan ve TD Garden’da olanlar hakkında konuşmayı bitirebiliriz. Takımım haricinde başka hiçbir şeye odaklanmak istemiyorum.

Kontrolüm dışında olan ekstra durumlara odaklanmak istemiyorum. Atmosferi iple çekiyorum. Korkusuz bir tavırla oraya gidiyoruz.

Umarım Boston dönemimi geride bırakabiliriz ve TD Garden’da yaptıklarımızı tekrar yapabiliriz. Bu yeni bir paradigma.”

Tüm bu yaşanılanlara ve taraftarların Kyrie’ye olan tepkilerine rağmen Boston Celtics’in şu anki üyeleri eski takım arkadaşlarına karşı kötü bir his beslemiyor. Jaylen Brown, maç öncesi Irving hakkındaki sorulara şu şekilde yanıt verdi:

“Saha dışında Kyrie ile iyi bir şekilde arkadaşlığımız başlamasa da son zamanlarda dostum kardeşim dediğim biri. Birlikte oynadığımızda böyle değildi ancak şimdi benimle konuşuyor, benimle şakalaşıyor ve o zamandan beri ilişkimiz çok gelişti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler