Kyrie Irving: “Luka da ben de partiye hazırdık”

Kyrie Irving ve Luka Doncic, Philadelphia 76ers’a karşı ortaya koydukları tarihi performansa dair konuştu.

Dün gece oynanan Philadelphia 76ers maçında 42 ve 40 sayı atarak Dallas Mavericks tarihinin aynı maçta 40+ skor kaydeden ilk ikilisi olan Kyrie Irving ile Luka Doncic, maçın ardından mikrofon başına geçti.

Gece için parti benzetmesi yapan Kyrie Irving, performanslarına dair şu ifadeleri kullandı:

“Geçen sefer buraya oturduğumda söylediğim gibi: Partiye katılmam ve takım arkadaşlarımın beni takip ettiğimden emin olmam gerekiyordu. Bu gece Luka da ben de parti için hazırdık ve özel bir performans sergiledik.”

Maçı 22’de 15 gibi yüksek yüzdeli bir saha içi isabetiyle geçiren ve 15 isabetin üçünü Luka Doncic’in asistleri üzerinden kaydeden Irving, aralarındaki bu bağlantı hakkında da şöyle konuştu:

“Buna devam etmeliyim dostum. Yalnızca buna devam edip pasın ne zaman geleceği ve oyunun akışı konusunda istikrarlı olmayı sürdürmeliyim.”

Aynı şekilde Irving gibi 22 saha içi denemesinde bulunan ve 13 isabetle 42 sayıya imza atan Luka Doncic de Irving ile birlikte oynama deneyimi hakkında olumlu ifadeler kullandı. Doncic, yakın dönemde olduğu gibi bir kez daha işin savunma kısmına da vurgu yaptı.

“Kai ile oynamak oldukça kolay. Bana çok yardımcı oluyor. Hücumda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ofansif olarak iyiyiz. Mesele savunma. Orada rakiplerimizi durdurmalıyız.”

Dallas Mavericks, Kyrie & Doncic ikilisiyle oynadığı altı mücadelenin yalnızca ikisini kazandı. Jason Kidd yönetimindeki takım, bu periyotta maç başı 122.3 sayı yedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler