Kyrie Irving: “Keşke LeBron’la konuşsaydım” #NBA

Kyrie Irving, 2017’de aldığı Cleveland Cavaliers’tan ayrılma kararına dair samimi açıklamalarda bulundu.

Brooklyn Nets forması giyen Kyrie Irving, ‘I AM ATHLETE’ isimli YouTube kanalına konuk oldu. Yıldız oyuncu, hala daha tartışılagelen, 2017 yılında Cleveland Cavaliers’tan ayrılma kararına dair konuştu. Irving, açık sözlü bir şekilde yanlışları olduğunu dile getirdi.

Cavaliers’tan ayrıldığında henüz 25 yaşında olan Kyrie, yeterli olgunluk düzeyine erişmemiş olmasının olayları farklı bir akışa ittiğini söyledi:

“Eğer şu anki olgunluk ve kim olduğumu anlayabilme seviyesinde olsaydım o zamanlar çok daha fazla şampiyonluk kazanırdık. Çünkü yaşadıklarımı daha iyi anlatabilirdim. Duygularımı nasıl paylaşacağımı bilmiyordum. Bunu nasıl yapacağım konusunda fikrim yoktu.”

Kyrie Irving, şampiyonluk sezonundan sonra insanlarla iletişim kurmakta zorlanmaya başladığını ve sonun başlangıcının böyle geldiğini ifade etti:

“Ben de paylaşmak yerine kabuğuma kapandım. Bu sebeple kendimi oyuna daha çok vermeye başladım. En iyi sezonlarımdan birini geçiriyordum (şampiyonluktan sonraki sene) ancak şampiyonluk sezonundaki gibi herkesle iletişim kuramıyordum.”

Yıldız oyuncu, ayrılma sürecinde LeBron James ile iletişim kurmadığını ve buna dair bir pişmanlığı olduğunu da dile getirdi:

“O süreç boyunca konuşmadık. Geçmişe ve yaşadıklarımıza baktığımız zaman, keşke konuşsaydım diyorum. Bu sayede geleceğin bizim için neler barındırdığını ve birlikteyken ne kadar güçlü olduğumuzu daha iyi anlardık. İkimizin yönettiği ve her sezon daha iyi bir takımı bir araya getirmeye çalıştığı bir Cleveland buna değerdi.”

Kyrie Irving’in ayrılma kararı Amerika basınında büyük yankı bulmuştu. O dönem Çin’de olan Kyrie, medyanın üstüne çok fazla geldiğine ve bunun kendisini epey etkilediğine değinirken, kararını kendisinin de uzun bir süre boyunca sorguladığını itiraf etti:

“Amerikan topraklarında bile değildim ve kendimi savunamıyordum. Medya bu kadar üstüme geldiğinde bunu nasıl yöneteceğimi bilmiyordum. Bu karar hakkında oturup açık bir şekilde konuşabilmek bile altı senemi aldı. Kendimi sürekli, ‘Doğru şeyi mi yaptım? Ligdeki en iyi oyunculardan birini arkanda bıraktım’ diye sorguluyordum.”

Kyrie Irving 2011 senesinde draft edildikten sonra altı sene boyunca Cleveland Cavaliers forması giydi. Bu süreç içinde üç NBA finali oynayan Kyrie, 2016 yılında LeBron James ile birlikte tarihi bir şampiyonluğa imza attı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler