Kyrie Irving: “Emekli olacağımı, basketboldan vazgeçeceğimi düşünmeyin” #NBA

NBA‘de gündemin tepesindeki isimlerden biri olan Kyrie Irving, Instagram canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Kişisel Instagram hesabından açtığı canlı yayında aşı olmama kararı hakkında konuşan Kyrie Irving, gelen tepkilerin ardından kendini ifade etti.

Emekli olmayacağını ve basketboldan vazgeçmeyeceğini belirten Kyrie, aşı karşıtı olmadığının ve nasıl rahat hissediyorsa öyle davrandığının altını çizdi.

Kyrie’nin açıklamaları şöyle:

“Emekli olacağıma inanmayın. Aşı zorunluluğu veya aşısız kalmak için basketboldan vazgeçeceğimi düşünmeyin. İnsanların neler söylediğini bilmemiz gerekiyor. Benim hakkımda birçok şey söyleniyor ama bunların hiçbiri gerçek değil. Gerçek dünyada neler olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. İnsanlar bu kurallar sebebiyle işlerinden oluyor. Herkesin kendi hayatıyla ilgili kararlar alması gerekiyor ve buna saygı duyuyorum. Burada oturup insanların duygularıyla oynamaya çalışmıyorum. Birileri size muaf tutulabileceğinizi söylediği bir uygulamayı zorlasa kendinizi rahat hisseder miydiniz?

Doğruya inananların yanında durmaya çalışıyorum. Herkesin kendi düşünceleri ve hisleri var. Herkes kendisi için en iyisini istiyor. Bunun bizi böyle böldüğünü görmekse gerçekten çok üzücü. Aşı karşıtı değilim. Kendimi nasıl rahat hissediyorsam öyle davranıyorum. Şu anda yaşananlardan emin olamıyorum. Verdiğim kararın hayatıma nasıl etkiler yapacağının farkındayım. Gerçekten çılgın zamanlarda yaşıyoruz. Ama ben kimseye zarar vermedim ya da bir suç işlemedim. Eğer aşı olmak istiyorsanız size sonuna kadar destek olurum. Kendiniz için en iyisi neyse onu yapın. Kendim için en doğrusunun ne olduğuna karar vermeye çalışıyorum ve bu karar sürecinde para kesinlikle önemli değil. Sizler ve sevdiklerini COVID-19 sürecinde kaybedenler için dua etmeye devam edeceğim.”

Yıldız oyuncunun takımı Brooklyn Nets, tüm bu aşı tartışmalarının gölgesinde Irving ile alakalı birtakım kararlar da aldı. Gelen son haberlere göre New York ekibi, Kyrie’ye yeni kontrat teklifinde bulunmayacak. Bu da Nets’in şampiyonluk için kurduğu büyük üçlünün dağılma noktasına gelmesi demek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler