Kyrie Irving: “Brooklyn’de saygısızlığa uğradığım çok zaman oldu”

Kyrie Irving takasıyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Brooklyn Nets’ten Dallas Mavericks’e takaslanan Kyrie Irving, yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı. Çıktığı ilk idmandan sonra Kyrie, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Brooklyn Nets’te kendisine saygısız yapıldığını belirten Kyrie, sitemlerini şu şekilde belirtti:

“Brooklyn’de saygısızlığa uğradığımı hissettiğim çok zaman oldu. Yaptığım işte son derece sıkı çalışıyorum. Yine de kimse benim iş ahlakımdan bahsetmiyor. Herkes benim saha dışında ne yaptığımdan bahsediyor. Ben de bu hikayeyi değiştirmek, kendi hikayemi yazmak istedim.”

30 yaşındaki oyuncu, eski takımı ile ilgili düşüncelerine şu şekilde devam etti:

“Çok fazla ayrıntıya girmek istemiyorum çünkü artık köprünün altında daha fazla su var. İyi olmalarını diliyorum. Onları dördüncü sırada bıraktım. Yapmam gerekeni yaptım. Takım arkadaşlarımla ilgilendim, liderlik yaklaşımımda inanılmaz derecede özverili davrandım ve bundan sonra sadece kendim için tüm doğru şeyleri yapmak istiyorum.”

Yıldız oyuncu, konuşmalarını şu sözlerle bitirdi:

“Gerçekten isimler hakkında konuşacak ve birinin arkasından gidip medyaya bir şeyler sızdırmaya çalışacak kişi değilim. Hiç böyle biri olmadım. İnsanların aileleriyle ve isimleriyle ilgili devam eden çok fazla saygısızlık var ama ben bunlarla ilgilenmiyorum. Bu yüzden kimseye karşı kişisel bir nefretim yok. Artık gerçekten minnettar olduğum bir yerdeyim.” 

Yaklaşık üç buçuk sezon Brooklyn Nets forması terleten Kyrie Irving; bu sezon maç başına 27.1 sayı, 5.1 ribaund ve 5.3 asist ortalaması ile oynuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler