Kyrie Irving, Boston Celtics maçı sonrası para cezasına çarptırıldı! #NBA

NBA Doğu Konferansı playoff ilk turu karşılaşmasında Boston Celtics ve Brooklyn Nets kozlarını paylaştı. Maç sonrası, Kyrie Irving seyircilere tutumu nedeniyle para cezasına çarptırıldı.

Kyrie Irving maç oynanırken Boston Celtics taraftarına doğru el hareketi sergilemesi ve taraftara yönelik ettiği küfürler sebebiyle 50 bin dolar para cezasına çarptırıldı. Brooklyn Nets’in süper yıldızı Kyrie Irving, TD Garden’da oynanan maça damgasını vururken Kyrie’nin bu performansı Nets’in kazanması için yeterli olmamıştı.

Maç içerisinde seyircilerden büyük tepki gören Kyrie Irving, Celtics taraftarından duyduğu sözlere yanıt verdiğini ve onun için sahip oldukları enerjinin aynısını onlara göstereceğini söylemişti. Kyrie, maç sonrası gerçekleşen basın toplantısında bu durumu şu şekilde açıkladı:

“İnsanlar küfürlü bir şekilde bağırmaya başladıklarında bir rakip olarak kabul ettiğiniz çok az şey vardır. Uysal ve alçakgönüllü bir davranış sergilememiz bekleniyor ama burası playoff. Tüm durum bu.”

2017-2019 yılları arasında Boston’da oynayan Irving, takımdan ayrıldığından beri Celtics taraftarı tarafından yuhalanmaya alışık olduğunu belirtti. Geçen sezon, taraftarlardan birinin kendisine su şişesi fırlattığını da sözlerine ekleyen Nets yıldızı ayrıca geçen sezon oynanan maçta bazı ırkçı yorumlar duyduğunu da belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler