Kyrie Irving: ”Arkanıza yaslanıp insanların isteklerine saygı duymalısınız” #NBA

NBA’de dün gece gerçekleşen dev takas sonrası Kyrie Irving düşüncelerini dile getirdi.

Günlerdir James Harden için yazılıp çizilen Ben Simmons takası sonunda gerçekleşti. Takas döneminin son günü, dün, basketbol camiası bu takası konuştu. Büyük üçlüden ayrılan James Harden bundan böyle kariyerine Sixers formasıyla devam edecek. Simmons ise Harden’dan boşalan yere geçiş yapıyor. Olay adam Kyrie Irving’in yaşanananlara bakış açısı ise oldukça pozitif.

”Dürüst olmak gerekirse insanların neler yaşadığını veya ne yapmaya karar vereceğini asla bilemezsiniz. Bu bizim sektörümüzde pek fazla konuşulmayan bir durum. Bu yüzden arkanıza yaslanıp onların isteklerine saygı duymalısınız ve ben de aynen böyle yapıyorum.”

Irving eski takım arkadaşı ile birbirlerine karşılıklı saygı duyduklarını söylerken ona iyi dileklerini iletmeyi de unutmadı. Brooklyn Nets yıldızının asıl merak ettiği şey ise bundan sonra ne olacağı.

”James’in iyi olmasını diliyoruz ve en nihayetinde de başarılı olmasını istiyoruz. Şimdi takıma yeni gelen arkadaşlarla birlikte ilerleyeceğiz, heyecanlıyız.”

Büyük üçlünün bir parçası olan Harden’ı takımda kalmaya ikna etme çabalarına girişmediğini dile getirdi: ”Birini muhtemelen şu anda göremediği bir şeye ikna etmeye çalışmak benim işim değil. James büyük ihtimalle neyin içerisinde olduğumuzu göremedi. James adına konuşamam.”

Harden’ı eleştirmenin kendisine düşmediğini ve onun hakkında kötü bir söz söylemeyeceğinin de altını çizden Irving açıklamalarını şöyle bağladı:

”Onu yargılamak için burada değilim. Buraya James hakkında kötü konuşmak için gelmedim. Harika bir ailesi var, o harika bir insan. Ve bu gerçeği hiçbir şeyle karıştırmak istemiyorum. Sadece onun gerçekten mutlu olmasını istiyorum. Bu ligdeki herkesin mutlu olmasını istiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler