Kyle Hines: “Kimse bu durumda olmamızı beklemiyordu”

Olimpia Milano‘nun deneyimli oyuncusu Kyle Hines, takımın gidişatı ve kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İtalya Kupası kapsamında yarın Germani Brescia ile karşı karşıya gelecek olan Olimpia Milano’da Kyle Hines, maç öncesinde mikrofon başına geçti. Kupa hakkında değerlendirmelerde bulunan Hines, takımın bu sezon yarattığı hayal kırıklığı ve gelecek planlarıyla ilgili de konuştu.

İlk olarak İtalya Kupası’na dair görüşlerini aktaran Hines, kupanın öneminin farkında olduklarını dile getirdi.

“Biz oyuncular, bunun kulüp için bir dönüm noktası olduğunu ve bu sene yaşadığımız zorluklar düşünüldüğünde öneminin bu yıl daha da arttığını biliyoruz. Bu kupanın kulüp ve İtalyan basketbol tarihi için ne ifade ettiğinin de farkındayız. Son iki turnuvayı kazandık. Şampiyonluğumuzu savunmak ve Olimpia’nın ihtişamını artırmak istiyoruz.”

EuroLeague‘deki kötü gidişatı da değerlendiren Kyle Hines, geleceğe odaklanmaları gerektiğini belirtti:

“Bu yıl EuroLeague’in gidişatından memnun değiliz. Kimse bu durumda olmamızı beklemiyordu. Bunun tabii ki nedenleri var ancak yapabileceğimiz tek şey hırslı olmak, olanlar hakkında fazla endişelenmeden şimdiye bakmak ve sezon sonunda nerede olacağımıza odaklanmak.”

Son olarak kariyeri hakkında konuşan deneyimli oyuncu, 37 yaşına doğru adım adım gittiği şu günlerde henüz bırakma düşüncesinde olmadığını da ima etti:

“Mümkün olduğu kadar uzun süre en yüksek seviyede oynamaya devam etmek ve Armani’nin her yarışmada kazanmak için rekabet etmesine yardımcı olmak istiyorum. Sezon sonunda kulüp ve ailemle görüşüp doğru kararları vereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler