Kyle Hines, #EuroLeague’de Yılın Savunmacısı seçildi!

Olimpia Milano forması giyen 35 yaşındaki Kyle Hines, EuroLeague’de Yılın Savunmacısı ödülüne layık görüldü.

Turkish Airlines EuroLeague’de sezonun bir diğer bireysel ödülü daha sahibini buldu. Olimpia Milano forması giyen Kyle Hines, EuroLeague’de Yılın Savunmacısı seçildi. Amerikalı oyuncu bu ödülü üçüncü kez kazanmayı başardı.

Kyle Hines ödülü kazanırken, Walter Tavares oylamanın ikinci sırasında yer aldı. Barcelona forması giyen Nick Calathes de ilk üçü oluşturdu. Bu üçlünün hemen ardından ise iki tanıdık oyuncu geldi. Fenerbahçe Beko’nun guardı ve sezonu top çalma lideri olarak bitiren Pierria Henry Yılın Savunmacısı yarışını dördüncü sırada, Anadolu Efes’in tecrübeli pivotu Bryant Dunston ise beşinci basamakta tamamladı.

Kyle Hines EuroLeague’de daha önce iki defa Yılın Savunmacısı ödülüne layık görülmüştü. 2013 ile 2020 yılları arasında CSKA Moskova forması giyen Hines, 2016 ve 2018 senelerinde de ödülün sahibi olmayı başarmıştı. Ödülü şu ana kadar en çok kazanan isim ise altı kere ödülün sahibi olan Dimitris Diamantidis (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011).

İki sezondur Olimpia Milano kadrosunda yer alan Hines bu sezonu maç başına 24 dakikadan daha az bir süre almasına rağmen 0.7 blok ve 0.7 top çalma ortalamalarıyla tamamladı. 35 yaşındaki oyuncu ilerleyen yaşına rağmen Olimpia Milano savunmasının dayandığı isim oldu. İtalyan ekibi sezonu, rakiplerine maç başına yalnızca 71.9 sayı izni vererek zirvede tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler