tbf_logo

Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu 5-9 Şubat tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası Sekizli Final organizasyonunda görev alacak hakemleri belirledi.

Kupada düdük çalacak hakemler şu şekilde:

Emin Moğulkoç, Engin Kennerman, Ersan Ergüler, Fatih Arslanoğlu, Fatih Söylemezoğlu, Halil Baldemir, Kaan Büyükçil, Mehmet Keseratar, Mehmet Şahin, Murat Biricik, Recep Ankaralı, Rüştü Nuran, Yener Yılmaz ve Ziya Özorhon olarak belirlendi.

Ayrıca, FIBA Teknik Komitesi’nde alınan kararla 2-8 Şubat tarihlerinde Sakarya’da organize edilecek 16 yaş altı turnuvası esnasında düzenlenecek, gelecek vadeden ulusal hakem kampına Ali Şakacı ve Ayşenur Yazıcıoğlu’nun katılmasına ve 19-26 Nisan tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek FIBA Hakem Seminer ve Sınavı’na Ziya Özorhon’un aday gösterilmesine de karar verildiği belirtildi.

MHK’nin, uzun yıllar Kanarya Adaları’nda düzenlenen FIBA Avrupa hakemleri arasında yapılan seminerin bundan böyle Türkiye’de organize edilmesi talebini de tartıştığı, organizasyonun Türkiye’de yapılmasının Türk hakemliğine katkısı olacağı yaklaşımıyla olumlu görüş bildirilmesinin belirlendiği ifade edildi.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir