Küme düşen son takım belli oluyor! | İhtimaller ve #BSL’de günün programı

ING Basketbol Süper Ligi‘nde 30. hafta heyecanı bugün oynanacak dört karşılaşmayla başlıyor.

Basketbol Süper Ligi’nde 30. hafta bugün oynanacak karşılaşmalarla start alıyor. Son haftanın ilk maç gününde sezon sonuna sıkışan en önemli düğümlerden biri çözüme kavuşuyor. Ligde kalma yarışı veren iki takımın maçlarının aynı saatte başlayacağı günde bir takım küme düşecek ve BSL’ye veda edecek.

Başlama atışları 19.30’da yapılacak olan iki maçta Semt77 Yalovaspor ve Yukatel Merkezefendi Belediyesi sahne alacak. Ligi son sırada tamamlaması ve ligden düşmesi kesinleşen HDI Sigorta Afyon Belediyesi’nin hemen ardında sıralanan bu iki ekipten biri bu akşam lige veda edecek. Yalovaspor’un ligde yedi, Merkezefendi’nin ise sekiz galibiyeti bulunuyor.

Ligde sekiz galibiyeti bulunan bir başka ekip olan Aliağa Petkimspor’un mücadelesi de aynı saatte başlıyor olacak. Duruma göre Yalovaspor ile ikili averaj içine girme durumu olan Aliağa rakibine karşı ikili averajı elinde bulunduruyor. Petkim, üç takımın da sezonu sekiz galibiyetle tamamladığı takdirde ortaya çıkacak olan üçlü averaj senaryosunda da rakiplerinin önünde bulunuyor. Bu yüzden İzmir ekibinin küme düşme ihtimali bulunmuyor.

Son hafta öncesi üç takım şu şekilde sıralanıyor:

13 – Aliağa Petkimspor (8G)

14 – Yukatel Merkezefendi Belediyesi (8G)

15 – Semt77 Yalovaspor (7G)

Semt77 Yalovaspor bu akşam Anadolu Efes’e karşı oynadığı müsabakadan mağlubiyetle ayrılırsa rakiplerinin sonuçlarına bakmaksızın ligde veda edecek. Yalova ekibi kazandığı takdirde ise kulağı Bahçeşehir Koleji – Yukatel Merkezefendi Belediyesi maçında olacak. Merkezefendi’ye karşı sezon içinde oynadığı iki maçı da kazanan Yalovaspor, ikili averajda da üçlü averajda da rakibinin üstünde olduğu için Merkezefendi’nin Bahçeşehir karşısında alacağı mağlubiyet onları ligde tutmaya yetecek.

İkili averaj ➡️ Semt77 Yalovaspor > Yukatel Merkezefendi

Üçlü averaj ➡️ Aliağa Petkimspor (3G, 1M) > Semt77 Yalovaspor (2G, 2M) > Yukatel Merkezefendi (1G, 3M)

 

BSL’de günün programı:

17.00 | HDI Sigorta Afyon Belediyesi – TOFAŞ | Tivibu Spor 2

19.30 | Aliağa Petkimspor – Beşiktaş Icrypex | Tivibu Spor 4

19.30 | Anadolu Efes – Semt77 Yalovaspor  | Tivibu Spor 2

19.30 | Bahçeşehir Koleji – Yukatel Merkezefendi Belediyesi | Tivibu Spor 3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler