Krunoslav Simon: “Hakemler ilçe ligi seviyesindeydi”

Krunoslav Simon, Hırvatistan milli takımına ve EuroBasket 2022’deki hakemlere yönelik eleştirel ifadeler açıklamalarda bulundu.

Finlandiya’ya ve Lauri Markkanen’e mağlup olarak EuroBasket macerasına nokta koyan Hırvatistan’da takımın deneyimli isimlerinden Krunoslav Simon, TeleSport’a verdiği röportajda eleştiri yüklü açıklamalar yaptı. Simon, Finlandiya mağlubiyetini ve Hırvat milli takımını değerlendirdi.

“İlginç bir maç ama kaybettik. Finlerin fazladan bir oyuncusu vardı. 40 dakikada bizden daha iyi olduklarını gösterdiler ve onları tebrik ediyorum.”

“Bizim bir sistemimiz yok. Çok iyi oyuncularımız var ama onları sistematik kullanmıyoruz. Çok fazla sorun olsa da şimdi bunları tartışmanın zamanı değil. Sakin kafayla düşünmek gerekiyor.”

Krunoslav Simon, şampiyonanın önemli gündem maddelerinden biri olan hakem mevzusuna da değindi. Simon, turnuvada görev yapan hakemleri yetersiz bulduğu görüşünü dile getirdi.

“Hakemlere kızgınmış gibi görünmek istemem. Maçı bizden çaldıklarını düşünmüyorum. Ancak hakemler şampiyonanın beşinden beri yeterli seviyede değil. Buraya sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en iyi oyuncuları toplandı. Ve ilçe ligi seviyesindeki hakemler geldi. Yazık oldu. En iyi hakemlerin EuroLeague ve EuroCup’ta. FIBA ve EuroLeague arasındaki sorunlar çözülene kadar da böyle olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler