Fenerbahçe Beko’nun 30 yaşındaki deneyimli oyun kurucusu Kostas Sloukas, Yunan basınına bazı açıklamalarda bulundu.

Yunan gazetesi Ta Nea’ya açıklamalarda bulunan Kostas Sloukas, Olympiacos veya Panathinaikos’a gideceği yönünde söylentiler duyduğunu söylerken Fenerbahçe ile bir yıllık daha sözleşmesi olmasına rağmen eğer Koç Zeljko Obradovic takımdan ayrılırsa işlerin değişebileceği yönünde olası bir ayrılık sinyali verdi.

Yunan oyun kurucunun açıklamaları şu şekilde:

”Olympiacos’a veya Panathinaikos’a gideceğim yönünde bir söylenti var. Bu söylentileri ben de okuyorum ama bildiğim tek bir şey var, o da Fenerbahçe ile bir yıl daha sözleşmem olduğu. İçinde bulunduğumuz sıra dışı durumdan dolayı farklı düşüncelere de sahibim ancak bir sözleşmem var ancak eğer söylentilerdeki gibi Koç Zeljko Obradovic takımdan ayrılırsa işler değişebilir.

Görünen o ki bazı takım arkadaşlarım coronavirüsü Khimki ile oynamak için geldiğimiz Rusya deplasmanında kaptı. O maçta oynamadım ve İstanbul’da kaldım. Bu durumdan korktuğumuz bir gerçek. Anlaşıldığı üzere Türkiye’de sorun dikkate alınmadı ve bu yüzden ligler hiçbir şey olmamış gibi devam etti. Umarım her şey yoluna girer.

Bence tekrar oynamak çok zor çünkü tüm Avrupa’da durum çok ileri gitti ve potansiyel olarak devam etme tehlikesi taşıyor. EuroLeague’in bir şekilde iptal edilmesi gerektiğine inanıyorum.”


Not: Açıklamanın İngilizce metni Eurohoops’tan alınmıştır.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir