Konyaspor, Crocker ve Kandemir’i eleştirdi

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Torku Konyaspor sahasında Akın Çorap Yeşilgiresun Belediye’ye 81-76 yenilmesinin ardından rakip takım oyuncusu Lamar Crocker ve Koç Ahmet Kandemir’i eleştiren bir basın açıklaması yayınladı.

Crocker’ın seyircileri tahrik etmekle suçlayan ve Kandemir’i taraftarlarla diyaloğa girdiği gerekçesiyle eleştiren açıklama şu şekilde:

”Spor Toto Basketbol Ligi’nin 7. haftasında Konya’da Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyesi’ni konuk ettik. Bu zorlu ve kritik maçı kaybettiğimiz için son derece üzgünüz ancak maç içinde sergilenen sportmenlik ruhuna aykırı hareketlere ve devamında yaşananlara çok daha fazla üzgün olduğumuzu belirtmek istiyoruz. 

İlk olarak aldıkları galibiyetten ötürü rakibimiz Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyesi’ni tebrik ediyoruz. Biz gerçekten kötü oynayarak kazanmamız gereken bir maçı kaybettik. Zaten antrenörümüz de bu maç sonrasında yaptığı açıklamada karşılaşma boyunca hiç iyi oynamadığımızın altını birkaç kez çizdi. Biz, yönetim olarak dün yaşanan hakem hatalarını ve rakibimizin maç içinde sergilediği sportmenlik ruhuna aykırı davranışları dile getirerek mağlubiyete kılıf aramaya çalışmıyoruz. Şu anda ligimizin sayı kralı olan Lamar Crocker tüm maç boyunca tribüne karşı tahrik edici ve küfürlü hareketler sergilerken kendi antrenörü ile olan diyaloğunda bile uygunsuz kelimeler kullanmış, bu davranışlar yüzünden seyirciyi zaten kötü oynadığımız bir günde negatif etkilemiştir. Maçın bitiş düdüğünün ardından tribünlere yaptığı hareket sonrasında ise biz yönetim kurulu üyelerinin yoğun çabaları sonrasında yaşanabilecek çok çirkin olaylar zorlukla engellenmiştir. Basketbol performansı ile dikkat çeken bu oyuncunun ahlaki değerler açısından son derece zayıf kaldığını ve sadece başarının yeterli olmadığının altını çizerek kendisini kınadığımızı belirtmek istiyoruz.

Diğer taraftan Konya’da da antrenörlük yapmış bir isim olan Ahmet Kandemir’in de zaten tahrik edilmiş bir seyirci ile diyaloğa girmesini ve olayları daha da tetiklemiş olmasını tecrübesine yakıştıramadık.

Torku Konyaspor Basketbol Kulübü yönetimi olarak dün saha içinde yaşanan ve sportmenlik ruhu ile hiç bağdaşmayan olaylardan dolayı çok üzgün olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler