Stan Vun Gundy ile yollarını ayırmasının ardından koç arayışına giren Detroit Pistons’ta üç koç adayının ismi öne çıkmış durumda.

ESPN’nin haberine göre bugüne dek içlerinde Dwane Casey, John Beilen ve Ime Udoka’nın da bulunuğu birçok kişiyle görüşmüş olan Pistons yönetimi, yukarıdaki üç isimle ise birer kez daha görüşecek.

Adaylardan Dwane Casey en son Toronto Raptors’ta görev yapmış iken, başarılı koç Kanada temsilcisi ile normal sezonu lider bitirmişti. Ancak playofflarda üst üste alınan kötü sonuçlar, Raptors’un Casey’nin görevine son vermesine yol açtı.

Bir diğer aday John Beilen, NCAA’de 2007’den beri Michigan’ın çatısı altında çalışıyor ve bu sezon Michigan ile Final Four’a katılma başarısı göstedi. Üçüncü ve son aday Ime Udoka ise aktif basketbol kariyerini sonlandırdığı 2012 yılından beri Spurs’te Gregg Popovich’in yardımcılarından biri olarak görev yapıyor.

Pistons sahibi Tom Gores’in yakın bir zamanda bu koç adayları ile görüşeceği ifade edilirken takımının yeni koçunun bu isimlerden birinin olmasının beklendiği kaydedildi.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir