Sezona Minnesota Timberwolves formasıyla başlamaya hazırlanan D’Angelo Russell geçtiğimiz günlerde sevdiği bir Kobe Bryant anısını anlattı. 

Geçtiğimiz aylarda geçirdiği helikopter kazası sonucunda kızı Gigi Bryant ve yanındaki yedi kişiyle beraber hayatını kaybeden Kobe Bryant hakkında her gün değişik NBA oyuncularından güldüren anılar gelmeye devam ediyor.

Şimdiki anımız daha lige yeni giren ve NBA’e ilk maçlarına çıkan D’Angelo Russell’a ait. Russell o anları şöyle anlatıyor:

”Yalan söylemeyeceğim, bu anı anlatmayı çok seviyorum. Portland’daydık ve Damian Lillard’a karşı oynuyoruz. Oyunun başında bana gelip ‘Dame’i sen savunacaksın, bunu kabul ediyorsun musun?’ şeklinde bir soru sordular. ‘Harika, hadi başlayalım’ dedim. O sırada karşımda Damian Lillard olduğu için hayranlık içerisindeydim. Kendi kendime ‘Vay canına! Lillard!’ gibi tepkiler veriyordum. Belki de ilk çeyreğin tamamında bu durum devam etti. Adam şut kalkıyor, üç sayılık isabet buluyor sonra geliyor bana karşı basket faul alıyor. Sonra şut isabeti buluyor, ardından bir daha bir daha. Kendimi bir adada tek başıma gibi hissettim. Bana yardım edecek kimse yoktu.”

Ne istiyorsun? Adamın 50 atmasını mı O** çocuğu?

”Mola aldık. Mola sırasında Kobe bana baktı ve ‘Ne istiyorsun? Adamın 50 atmasını mı O** çocuğu?’ dedi. Her şeyden önce bu benim NBA’e hoş geldin anımdı. Sonra Lillard’ı Kobe Bryant savunmaya başladı. Adeta onu dövdü ve hakemler sadece izledi, onun faul yapmasına izin vermediler. Kendi kendime ”Vay! Lillard’ı dövmesine izin veriyorlar. Adamın itibarına bak, hakemler oyunu gerçekten kontrol ediyor demiş ve bunu fark etmiştim.”

Yazılı hali kaynak: USA Today

Russell’ın anısını anlattığı video:

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir