Geçtiğimiz haftalarda geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın yaşadığı bu kazaya dair yeni detaylar ortaya çıktı.

Associated Press’ten Stefanio Dazie’nin Cuma günü yaptığı haberde Kobe Bryant’ın geçirdiği helikopter kazasına dair yeni detaylar paylaşıldı. Habere göre yeterli görüş alanına sahip değilken uçuş yapması yasak olan helikopterde bulunan Kobe Bryant ve beraberindekilerin geçirdiği kazada en önemli etken sis.

Ulusal Ulaştırma ve Güvenlik Kurulu, yaşanan bu kazada en önemli etkenin sis olduğu görüşünde ve bu görüşün nesnellik kazanması bir yılı bulabilir. Çünkü resmi raporun nihayete ermesi bir yılı bulacak ve kazanın nedeni en net şekilde o raporda belirtilebilecek.

Sürece dair araştırmalar sürerken kazaya şahit olan bir görgü tanığı, kaza geçiren helikopterin son olarak bir sis bulutunun içine daldığını ve devamında bir dağa çarptığını belirtti. Kurul tarafından yapılan açıklamaya göre ise helikopterin kontrol panelinde kazaya dair ciddi hasarlar mevcuttu. Enkaz alanında yapılan incelemelerde bazı ağaçların hasar görmesinden yola çıkılarak helikopter düşerken motorunun çalışır halde olduğu sonucuna varıldı.

Sürece dair tüm araştırmalar Ulusal Ulaştırma ve Güvenlik Kurulu ve Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) tarafından sürdürülüyor ve kazaya dair tüm detayların ayyuka çıkması biraz zaman alacak gibi gözüküyor.

Bu detaylardan önce kazanın helikopterin motor arızası sonucu irtifa kaybetmesi ve bu nedenle yere çakılması şeklinde gerçekleştiği daha hakim bir tahmindi.


Kaynak: Associated Press

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir