ABD merkezli karma dövüş sanatları organizasyonu UFC’nin en parlak yıldızı Ronda Rousey, en son yenilgisinin ardından bir başka spor efsanesinden destek buldu.

 

NBA efsanesi Kobe Bryant, kişisel Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Ronda Rousey’i yenildiği için tepki alkışında bulunmak yerine bu sporu bilinir hale getirdiği için onu ayakta alkışlamalıyız.” ifadelerini kullanarak Rousey’e destek çıktı.

Yıldız sporcu, 2012’den bu yana taşıdığı horoz sıklet şampiyonluğunu 15 Kasım 2015’te Holly Holm’a yenilerek kaptırdı. 30 Aralık 2016’da ise Rousey, unvan maçında Amanda Nunes’e 48 saniye içinde yenilerek eski unvanını geri alamadı. Bunun üzerine Rousey’nin kariyeri ve saha dışında popüler bir figür olması sorgulanmaya başladı.

29 yaşındaki Rousey, tarihte UFC tarafından organizasyona alınan ilk kadın sporcu olma özelliğine sahip. 2008 Yaz Olimpiyatları’nda kadınlar Judo 70 kilogramda bronz madalya kazanan Rousey, dışa dönük kişiliği sayesinde dergi kapaklarından şov programlarına ve sinema filmlerine kadar birçok alanda boy gösterme şansı yakalamakta.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir