Kobe Bryant: ”Oscar kazanmak şampiyonluktan daha iyi hissettirdi”

90. Oscar ödül töreni bu sabaha karşı düzenlenen bir organizasyon ile sahiplerini bulurken bu yıl basketbol camiasının efsane bir ismi de ödül alanlar arasına katıldı.

NBA’de oynadığı 20 yıl boyunca kazanmadık başarı, kırılmadık rekor bırakmayan Kobe Bryant ”Dear Basketball” adlı kısa filmiyle en iyi kısa film ödülünü sahibi oldu.

Öncellikle proje ortağı Glen Keane’e teşekkürlerini sunan Kobe, ailesine ve onu destekleyen herkese teşekkür etti.

Sonrasında Bryant sahne arkasında yaptığı konuşmada: ”Açıkcası Oscar kazanmak, şampiyonluk kazanmaktan daha iyi hissettirdi. Bilirsiniz çocukken NBA şampiyonu olmanın hayalini kurardım ve bunun için çok çalıştım. Ama bu, bu delilik dostum!” ifadelerini kullandı.

Basketbol sonraki hayatına bir roman serisi yazarak devam etmeyi planladığını söyleyen Kobe böylelikle aktif piyasada olacağını ifade etti.

Ayrıca NBA ve Lakers’ın efsane ismi ”Basketbol oyuncuları olarak susup top sektirmemiz” gerekiyor diyerek Amerika’nın ünlü politika yorumcusu Laura Ingraham’ın ‘‘LeBron James sesini kesip topunu sektirmeli” yorumuna göndermede bulundu.

Hatırlanacağı üzere LeBron, Amerika’da yaşanan ırkçılık ve silahlanma ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve Ingraham onun böyle yorumlarını kabul etmediğini belirtmişti. LeBron sonrasında bu sözleri umursamadığını söyleyerek konuşmaya devam edeceğini ifade etmiş ve konu kapanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler