Kızılyıldız’dan Ergin Ataman açıklaması: “Galatasaray’ın eski koçu, 2014’ü unuttu”

Kızılyıldız, Ergin Ataman hakkında açıklama yayınladı.

Turkish Airlines EuroLeague çift maç haftasında geçtiğimiz salı günü Anadolu Efes, deplasmanda Kızılyıldız ile karşılaştı. Sırp ekibi son çeyrekteki performansıyla Anadolu Efes’i 94-75 mağlup etmişti. Mücadelenin sonunda Ergin Ataman, Kızılyıldız taraftarlarıyle ilgili bir açıklama yaptı.

Karşılaşmasında Kızılyıldız taraftarları tarafından kendisine edilen kötü tezahüratlar hakkında konuşan Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı.

“Her zaman centilmenliği ve sporu güzelleştiren fair play ruhunu sahaya yansıtan taraftarımızın güzelliğini dün akşam bir kez daha anladım. Belgrad’da dün akşam tüm Kızılyıldız taraftarının maç boyunca susmaksızın şahsıma ettiği küfürler, spor ve EuroLeague organizasyonu adına utanç vericiydi.”

Koç Ataman’ın yaptığı bu açıklamanın ardından Kızılyıldız kulübü, resmi sitesinden konu ile ilgili açıklama paylaştı. Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Kızılyıldız, Belgrad’da takımımızın hak ederek galibiyet aldığı maçın ardından Anadolu Efes koçunun uygunsuz açıklamalarına tepki göstermek zorunda kalmıştır.

Kulüp, Kızılyıldız organizasyonundaki maçlarda hiç kimseye hakaret ve sözlü saldırıda bulunmamıştır ve desteklememiştir.

Ancak Anadolu Efes koçu, davranışlarıyla taraftarların tepkisine neden oldu. Bu davranışın uygunsuz olup olmadığı, diğer ülkelerde oynanan bazı maçlarda yaşandığı gibi misafir takım koçunun maçtan atılmasıyla belli oldu.

Son olarak, Galatasaray‘ın eski koçu, 2014’te olanları unuttu. Marko Ivkovic’i ve kulübümüzün taraftarları hakkında dediklerini unuttu. O unutsa bile biz unutamayız.

Marko Ivkovic, 2014 yılında Kızılyıldız’ın Galatasaray’a karşı oynadığı maçtan önce İstanbul’da öldürülmüştü. O dönemde Galatasaray’ın koçluğunu yapan Ataman, Sırp taraftarları hakkında terörist şeklinde adlandırmıştı. Ataman, daha sonra olaydan haberdar olmadığını belirterek açıklamasını geri çekmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler