Partizan’ın maddi sebepler yüzünden düşeşe geçmesiyle birlikte son yıllarda Sırbistan’ın önde gelen takımı olan Kızılyıldız, bu başarısı Euroleague’de de gösterdi.

Bu hafta Darüşşafaka Doğuş’a sürpriz bir şekilde kaybetmesine rağmen Fenerbahçe evinde Anadolu Efes’i mağlup edince gruptan çıkmayı garantileyen Kızılyıldız, tarihinde ilk kez Euroleague’de Top 8’e kaldı.

Üç sezondur Euroleague’de mücadele eden Kızılyıldız, ilk sezonunda normal sezon grubundan çıkamazken, geçtiğimiz sezon ise Top 16 elenmişti.

Yazın Boban Marjanovic’i NBA’e kaptıran Kızılyıldız, yazın yapılan yanlış transferlere ve takımın genç yıldızı Luka Mitrovic’in sezonu kapatmasına rağmen, sezon ortasında yapılan doğru transferlerle yükselişe geçerken, Top 16’da gösterdiği iyi performans sayesinde sürpriz bir şekilde Top 8’e kaldı.

Grupta dördüncü sırada yer alan Sırp ekibi önümüzdeki hafta Panathinaikos ve Kuban’ın olası bir yenilgisinde grubu 2. yada 3. bitirebilir.

Bu sezon Euroleague’de içeride on iki maç yapan Kızılyıldız, muhteşem taraftarının önünde sadece Fenerbahçe ve Darüşşafaka Doğuş’a kaybetti.

 

Utkan Şahin

1994 İzmir doğumluyum. Kendimi bildim bileli sadece basketbolla uğraşıyorum. İletişim: [email protected] // https://twitter.com/utkansa

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir