Kızılyıldız, Panathinaikos karşısında iyi başladı, bitiremedi. | #GameON

 

Başa baş başlayan ilk maçın ilk üç dakikası 7-7 eşitlikle geçilirken, devamındaki dakikada iki üçlü isabeti bulan Panathinaikos skoru 7-13 yaptı. Geriye düşen Kızılyıldız, durumu çabuk toparlayıp üç dakika içinde sekiz sıfırlık bir seriyle 15-13 öne geçti. Çeyreğin kalan bölümünde sayı bulamayan Kızılyıldız’a karşılık, bir kez daha seri bulan Panathinaikos, çeyreği 15 – 20 önde kapadı.

Çekişmeli geçen ikinci çeyreğin üçüncü dakikasında Kızılyıldız bir kez daha öne geçerken, devamında çeyrek sonuna kadar liderlik birkaç defa el değiştirdi. Bu maçta da Nick Calathes‘ten yoksun olan Panathinaikos, bu sezonun formda olan ismi Nikos Pappas‘tan da ilk yarıda katkı alamadı. Pappas, ilk yarıda oynadığı 10 dakikada üç üçlük atışını da sayıya çeviremedi. Çeyreğin son saniyelerine 38-38 eşitlikle girilirken, Marcus Denmon‘ın üçlüğü çeyrek skorunu belirledi: 38 – 41 

euroleague.net
euroleague.net

İkinci yarının ilk iki dakikası 42-44 Panathinaikos’un üstünlüğüyle geçildi. Sonrasında ise etkinliğini artıran Panathinaikos’a karşılık çeyreğin son üç dakikasına kadar sayı bulamayınca fark 13 sayıya çıktı. (42-55) Çeyreğin kalan bölümünde fark tek hanelere indi; son çeyreğe 49 – 58‘le Panathinaikos önde girdi.

Son çeyreğe iyi başlayan ev sahibi ekip ilk üç dakikada sayı yemeyip dört sayı atarak durumu 53-58 yaptı. Devamında, Panathinaikos da dört sayıyla cevap verdi. Panathinaikos’un kaçtığı, Kızılyıldız’ın kovaladığı son çeyrekte son dakikaya 63-66 Panathinaikos’un üstünlüğüyle girildi. Kalan bölümde dört serbest atıştan üçünü değerlendiren Panathinaikos, sahadan 63 – 69 galip ayrıldı.


[tps_title]

Karşılaşmanın detayları ve istatistikleri

[/tps_title]

Maçın hakemleri

  • Miguel Perez Perez / İspanya
  • Petri Mantyla / Finlandiya
  • Seffi Shemmesh / İsrail

Salon: Aleksandar Nikolic Hall / Belgrad

Çeyrek skorları

  1. çeyrek: 15 – 20
  2. çeyrek: 38 – 41
  3. çeyrek: 49 – 58
  4. çeyrek: 63 – 69

Bireysel İstatistikler

CZV_boxscorePAO_boxscore

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler