Kızılyıldız cephesinden zehir zemberek açıklamalar #ABA

ABA League final serisinde mücadele eden Kızılyıldız, serinin dördüncü maçından sonra zehir zemberek bir açıklama yayımladı.

Final serisinde Buducnost VOLI ile mücadele eden Kızılyıldız, 2-0 öndeyken serinin 2-2’ye gelmesini önleyemedi.

Geçtiğimiz gün oynanan serinin dördüncü maçını 81-80 kaybeden kırmızı beyazlılar, bu müsabakanın ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Sırp devi tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Sezon içerisinde kulübümüzün ABA League’e neden dava açtığına dair soru işareti olanlar varsa bunun sebebini ve bölgemizdeki basketbola çektirdiklerini son iki maçta rahatlıkla görebilir.

Bu günden itibaren sonra Kızılyıldız, adaletsizliklere ve hırsızlıklara karşı sessiz kalmayacak. Sporla hiçbir alakası olmayan kişi ve kuruluşların, uzun süredir sergiledikleri davranışlarla basketbolumuzu mahvetmelerine tepkisiz kalmayacağız.

ABA Final serisinin üçüncü ve dördüncü maçını izleyen herkes, basketbolu bir mafyanın yönettiğini ve maçların sonuçlarının önceden belirlendiğini rahatlıkla görebilir. Basketbol, ABA League ve televizyonlarının başına geçen milyonlarca seyirciyi hiç kimse önemsemiyor.

Oynanan son iki maçtaki faul farkı bunu net şekilde gösteriyor:

Kızılyıldız oyuncularına toplam 61 faul düdüğü çalınırken rakip takıma sadece 45 kez çalındı. Serbest atış farkı ise 69’a 31.

Bu yüzden Kızılyıldız olarak şu soruları soruyoruz:

  • Hakem listelerinin zirvesinde bulunan hakemler Kızılyıldız maçlarına atandıklarına nasıl müsabaka başına 20 hatalı karar verebiliyor? Hakemler bu kararları vermeleri için para almıyorsa ya da zorlanmıyorsa bile burada kötü bir niyet olmadığına inanılamaz!
  • KK Buducnost’a yakınlığıyla bilinen ve güvenlik açısından şüpheli bir iş adamı olan Veselin Baravoic, nasıl oluyor da 2018 yılında Sırbistan’a girişi yasaklanmış olmasına rağmen hakemlerin üzerinde baskı kurmak için saha kenarında oturabiliyor. Barovic’e uygulanan yasak ne zaman ve nasıl kalktı?
  • Kızılyıldız, ABA League’e üçüncü maçın ardından yaptığı itiraz dilekçesine dördüncü maçtan önce alması gerektiği kurallarda belli olduğu halde neden cevap alamadı?
  • Üçüncü maçta hakemlerin toplam 19 hatalı karar verdiği hakem uzmanları tarafından resmen belirlenmesine karşın hakemler neden ceza almadı?
  • Dragan Bokan lig başkanını ilk iki maçın sonuçlarından memnun olmadığı için şahitlerin önünde hakem atamalarıyla ilgili nasıl tehdit edebilir?
  • Dördüncü maçtaki hakemlerden biri, çaldığı hatalı bir düdükten sonra Kızılyıldız kafilesinden birisine “Bizi polis koruyor buradan rahatlıkla çıkarız ama siz nasıl çıkacaksınız?” demesi nasıl ve ne şekilde mümkün olabiliyor?

Cumartesi ve pazartesi günü yaşanan ve milyonların şahitlik olduğu hırsızlığa daha birçok örnek gösterebiliriz.

Son yaşananlardan sonra playoff’lar esnasında yaşanan hiçbir şeyin tesadüf olmadığı ve sistematik bir hırsızlığın, Kızılyıldız’ın adil şekilde rekabet etmesinin önüne geçtiği net şekilde ortaya çıktı.

Kızılyıldız olarak parkede oynanan oyun herkes için adil olana kadar sonuna kadar savaşacağımıza söz veriyoruz. Bu yüzden taraftarımızı harekete geçerek üçüncü ve dördüncü maçlarda olduğu gibi hakkımızın gasp edilmesinin önüne geçmek adına yanımızda olmaya davet ediyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz sebepler nedeniyle Kızılyıldız’ın cuma günü gerçekleşecek olası bir hırsızlığı engelleme yükümlülüğü vardır.

Kamuoyunu ikna edebilmek adına Kızılyıldız, hakemlerin üçüncü ve dördüncü maçlarda yaptığı “hataların” gösterildiği bir video yayınlayacak. Bu videodan sonra kulübümüzün esas amacının neyi engellemek olduğu net şekilde anlaşılacaktır.

Aynı zamanda kulübümüz dördüncü maçtaki hakemler hakkındaki raporla birlikte Sasa Pavlivic’in üçüncü ve dördüncü maçtaki hareketleri, Dragan Bokan’ın Srdjan Dozai’yi tehdit etmesi hakkındaki cezai yaptırımların da beşinci maçtan önce açıklanmasını bekliyoruz!

ABA League’in itibarı bir kez daha zedelendi ve finaller çığrından çıktı. Her şeyin “kirli parayla” satın alınabileceğine inanan canavarlar yüzünden ligin geleceği de tehdit altında. Dördüncü maç için açılan bahislerde de Buducnost’un net favori gösterilmesi her şeyi gözler önüne seriyor.”

Buducnost, 2018-19 sezonunda da Kızılyıldız karşısında 2-0 geriden gelerek seriyi eşitlemiş ve beşinci maçı da kazanarak EuroLeague bileti almıştı.


Kaynak: Kızılyıldız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Aleksandar Dzikic Buducnost’a döndü #7DAYSEuroCup

Önümüzdeki sezonda da 7DAYS EuroCup'ta boy gösterecek olan Buducnost VOLI, Koç Aleksandar Dzikic ile anlaşma sağladı. Kulüp kanallarından duyurulan gelişmeye göre Buducnost VOLI, daha evvel...

Sırbistan Cumhurbaşkanı, Zeljko Obradovic ve Partizan birlikteliğini destekliyor

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Koç Zeljko Obradovic ve Partizan birlikteliği iddiaları üzerine konuştu. Kurir'de yer alan ifadelere göre Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Zeljko Obradovic ve...

Stefan Jovic, Kızılyıldız’a dönebilir #EuroLeague

Gelecek sezonda da Turkish Airlines EuroLeague'de sahne alacak olan Kızılyıldız'ın eski oyun kurucusu Stefan Jovic ile yolları yeniden kesişebilir. İtalyan gazeteci Emiliano Carchia'nın haberine göre,...