Kızılyıldız, Turkish Airlines EuroLeague’in ikinci haftasında FC Barcelona Lassa’yı konuk etti. Sırbistan temsilsici, taraftarın desteğiyle rakibini maç boyu baskı altına alıp sahadan 90-82 galibiyetle ayrıldı. 

Karşılaşmaya hızlı başlayan ekibi, taraftarın desteğiyle rakibini ilk dakikalarda baskı altına aldı. Milko Bjelica da perçeyi açan isim oldu (3-0). Kızılyıldız, pota dibinde Mathias Lessort ile pota dibinde etkili işler yaparken FC Barcelona Lassa, Kevin Seraphin’in savunmasıyla reaksiyon gösterdi. Fark, çeyrek bitimine 5:22 kala yedi sayıya çıktı (15-8). Periyot sonunda da üstünlüğünü koruyan Kızılyıldız, çeyreği 24-13 önde geçti.

Kızılyıldız, kenardan gelen oyuncuların oynadığı bölümde de farkın kapanmasına izin vermedi. FC Barcelona Lassa, bir türlü farkı 5 sayı altına indiremezken Pero Antic, skoru 28-16 yaptı. Moladan sonra daha derli bir oyun çizen Katalan ekibi, oyunun daha fazla kopmasına engel oldu. Juan Carlos Navarro’nun deneyimi, farkı soyunma odasına gidilmesine 3 dakika kala 5 sayıya düşürdü (33-26). Lessort’un yeniden oyuna dahil olmasıyla pota altından sayı üreten Kızılyıldız, ilk yarıyı 44-32 avantajla kapadı.

FC Barcelona Lassa, maçın üçüncü çeyreğinde de Kevin Seraphin’in önderliğinde farkı kapamak için adımlar attı. Kızılyıldız, oyunun bu bölümünde içeriden sayılar bulamazken dış atışlarla ayakta kalmayı başardı. Taylor Rochestie, periyot sonuna 7:28 kala yeniden skoru çift haneye çekti (47-37). Periyot sonunda Sito Alonso, fazla süre bulamayan oyuncuları sahaya sürerken FC Barcelona Lassa farkı bir kez daha kapattı ve son 10 dakikaya 62-57 geride girdi.

Kızılyıldız, son periyotta oyundan düşmedi. Ayakta kalan Sırp ekibi, Milko Bjelica ile bir ara tek sayıya inen farkın gitmesine izin vermedi (79-78). Ante Tomic, FC Barcelona Lassa’da öne çıkan isimlerden birisiydi. Kızılyıldız, son iki dakikaya beş sayılık fark avantajıyla girdi (86-82). Katalanlar buldukları şansları değerlendiremedi ve Kızılyıldız, mücadeleye 90-82 kazandı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir