Kızılyıldız, artık eski Partizanlı oyuncuları kadrosuna katmayacak!

Kızılyıldız yönetimi, taraftarların talebi üzerine bundan sonra eski Partizanlı oyuncuları transfer etmemeye karar verdi.

Kariyerinin geçmiş yıllarında Partizan forması giyen Miroslav Raduljica’yı yakın zamanda kadrosuna katan Kızılyıldız’da taraftar harekete geçti. Mozzart Sport’un yaptığı habere göre Sırp ekibinin ateşli taraftar grubu ‘Delije’, daha önce Partizan’da forma giymiş Sırp oyuncuları artık transfer edilmemesi konusunda Kızılyıldız yönetimiyle anlaşmaya vardı.

Futbolda bu kural yıllardır uygulanıyordu ancak diğer sporlarda söz konusu değildi. Örneğin Tarence Kinsey, Corey Walden ve James Gist gibi kariyerinin bir bölümünde Partizan için ter dökmüş Amerikalı oyuncular Kızılyıldız formasını da sırtına geçirmişti. Delije’nin yaptığı açıklamaya göre başka milletlerden eski Partizanlılar Kızılyıldız formasını şartlara bağlı olarak giymeye devam edebilecek fakat lokal oyunculara izin verilmeyecek.

“Bilindiği gibi futbolda uzun yıllardır Partizan forması giymiş oyuncuların takımımıza getirilmemesi gibi bir kural söz konusu. Diğer spor dalları için, özellikle de basketbolda bu konuda daha fazla anlayışa sahiptik. Çünkü bu tür durumların daha sık yaşanabileceği dar bir oyuncu havuzu vardı.

Kulüp yönetimiyle konuştuk ve Raduljica’nın kadroya katılmasıyla alakalı bir sorun çıkarmayacağımızı dile getirdik. Ancak kulüpten futbolda olan kuralın artık basketbolda da olmasını talep ettik.

Ve bir anlaşmaya vardık. Bundan sonra, Partizan forması giymiş oyuncular Kızılyıldız’ın formasını giymeyecek. Bu, rekabetimizi anlayabilen yerli oyuncular için geçerli olacak. Yabancı oyuncular özelinde ise duruma göre gideceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler