Turkish Airlines EuroLeague’de inişli çıkışlı bir grafik çizen KIROLBET Baskonia, guard rotasyonundaki eksiklik üzerine beklenen hamleyi yaptı.

Kulüp tarafından duyurulan gelişmeye göre sezon başından bu yana oyun kurucu rotasyonunda problemler yaşayan KIROLBET Baskonia, 22 yaşındaki İspanyol oyun kurucu Sergi Garcia ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı.

Profesyonel kariyerine 2013-14 sezonunda Tecnyconta Zaragoza’da başlayan 22 yaşındaki oyun kurucu, 2017-18 sezonunda Valencia Basket’e katıldı. Valencia’da EuroLeague ve EuroCup deneyimleri yaşayan Garcia, geçtiğimiz sezonu BAXI Manresa’da tamamlarken bu sezona ise Alman ekibi Rasta Vechta’da başlamıştı.

Geride bıraktığımız sezon toplamda 33 maça çıkan İspanyol oyuncu, maç başına 11.1 dakika parkede kalarak 3.3 sayı, 1.7 ribaund, 1.2 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Sezonun şimdiki bölümüne kadar ise toplamda 12 maça çıkan Garcia, maç başına 19.8 dakika parkede kalarak 8.4 sayı, 2.8 ribaund, 3.6 asist ortalamalarını yakaladı.

Sezon başında Jayson Granger’ı sakatlığa kurban veren Baskonia, üçüncü oyun kurucu arayışlarına bir süredir devam ediyordu.


Kaynak: Baskonia

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir