Kıran kırana geçen mücadeleden yüzü gülerek ayrılan taraf Beşiktaş Icrypex! #BSL

Beşiktaş Icrypex, ING Basketbol Süper Ligi‘nin sekizinci haftasında Pınar Karşıyaka deplasmanında sahaya çıktı.

Karşılaşmanın açılışını Pınar Karşıyaka adına Bonzie Colson yaptı. Dedric Lawson’ın üçlüğüyle maçta ilk sayısını bulan Beşiktaş Icrypex karşılaşmanın ilk beş dakikasında hücumda istediği isabetleri bulamazken yakaladığı 7-0’lık seriyle skora ortak oldu. Furkan Haltalı’nın smacı skorda beraberliği yakaladı. İlk çeyreğin son bölümünde 5 sayı üreten Isaiah Whitehead periyodu üçlükle noktaladı: 15-26.

Sanki iki farklı periyodun oynandığı ilk çeyreğin ardından siyah beyazlılar yakaladıkları ivmeyi düşürmedi. Üst üste buldukları sayılarla arayı açarak farkı 20 sayıya doğru çektiler. Tam da bu esnada Michael Roll’un maçı ateşleyen üçlüğü Pınar Karşıyaka’nın ihtiyacı olan kırılma anını yaşattı. Bir üçlük daha bulmasının ardından Mahir Ağva’dan gelen basketle ev sahibi takım farkı dört sayıya kadar indirmeyi başardı. Tribünlerin de maça orta olmasıyla mücadeleyi bırakmayan Karşıyaka’ya cevap gecikmedi. Jordan Bone’un üçlüğüyle farkı bir kez daha açan Ahmet Kandemir’in öğrencileri, soyunma odasuna 30-37 skorla önde giden taraf oldu.

Mücadelenin ikinci perdesinde her iki takım da yer yer oyunun hakimiyetini eline aldı. Pınar Karşıyaka skorda üstünlüğü bir türlü ele geçiremese de çift hanelere çıkan farkı her seferinde eritmeyi başardı. Bir önceki periyotta takımına üçlüğüyle nefes aldıran Michael Roll, bu çeyrekte de bulduğu kritik üçlükle farkın kapanmasına yardımcı oldu. Üst üste gelen Amath M’Baye ile Bonzie Colson’ın isabetleri taraftarı da oyuna dahil etti. Mücadeleden vazgeçmediği gösteren Ufuk Sarıca ve ekibi son 10 dakikalık bölüme 52-60 skorla geri girdi.

Maçın ritminin yükseldiği son çeyrekte bir taraf skorda üstünlüğünü korumaya çalışırken, diğer taraf farkı eritmenin peşindeydi. Karşıyaka sekiz sayı geride girdiği çeyrekte Colson & M’Baye ikilisinden gelen kritik sayılarla skoru 65-67’ye kadar getirmeyi başardı. Öne geçme şansını tek topa indiren Karşıyaka, Isaiah Whitehead’in önce üçlüğü sonra iki sayılık isabeti karşısında savunmada etkisiz kaldı. Son bölümde sorumluluk almaktan çekinmeyen Whitehead’e destek Dedric Lawson’dan geldi. Bitime yaklaşık iki dakika kala yine yeniden araya fark koyan siyah beyazlılar mücadelesinden vazgeçmeyerek Karşıyaka deplasmanından galibiyet çıkardı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 15-26
  2. çeyrek: 30-37
  3. çeyrek: 52-60
  4. çeyrek: 67-79

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler