Altı maçta aldığı altı galibiyet ile sezona namağlup başlayan iki takımdan biri olan Real Madrid, kendi evinde Khimki’yi 79-74 mağlup etti.

Maça Real Madrid, Khimki’nin kaçan üç üçlüğüne karşılık Fabien Causeur’ün bulduğu altı sayıyla 6-0 öne geçerek başladı. Shved’siz Khimki’nin ilk sayıları ise Anthony Gill’den geldi. Dee Bost’un üçlüğüne cevap Llull’den geldi ve çeyreğin ortasına gelirken skor 11-5 oldu. Periyodun bitmesine 04:51 kala televizyon molası geldi. Bu bölüme kadar Jordan Mickey hücum ribaundlarında etkili olsa da iki sayılık atışlardan yararlanamadı. Moladan Causeur’ün asistinde Sergio Llull’ün üçlüğüyle dönüldü. Llull’e iki tane iki sayılık basketle Gill karşılık verdi (14-9). Periyodun sonunda gelen Bost üçlüğü farkın açılmasını önledi ve periyot ev sahibi lehine yedi sayılık farkla bitti (19-12). İlk çeyrekte Real Madrid tarafında Causeur’ün sekiz sayısı ve Anthony Randolph’un beş ribaundu dikkat çekerken Khimki tarafında Gill’in altı sayısı ve Mickey’in beş ribaundu öne çıktı.

İkinci periyot ilk çeyreğin sonunda oyuna giren Facundo Campazzo’nun üçlüğüyle açıldı ve fark ilk kez çift hanelere çıktı (22-12). İlk periyodun sonunda Mickey yerine oyuna giren Malcolm Thomas’ın beş sayısı farkı beşe indirdi. Fakat Real Madrid farkın kapanmasına izin vermedi ve Campazzo’nun önce asisti, sonra çizgiden bulduğu sayılarla skor 32-21‘e geldi. Periyodun bitmesine 5:58 kala Khimki molası geldi. Art arda kaçan atışların ardından Andrey Zubkov’un ikinci basketi geldi. Stefan Markovic’in kazandığı top ve asistiyle gelen Tony Crocker’ın üçlüğü farkı tekrar beşe indirdi (34-29). ve Madrid molası geldi. Periyodun sonunda oyuna giren Gabriel Deck, periyodun da son basketini kaydetti ve soyunma odasına 41-35‘lik skorla gidildi. İlk yarı sonunda ev sahibi tarafında Campazzo 9 sayı, 1 ribaund ve 2 asistle öne çıkarken Khimki’de Malcolm Thomas 9 sayı, 1 ribaunduyla öne çıktı.

İkinci yarı ribaundlarda etikili olan Mickey’in ilk saha içi isabetleri olan iki üçlüğüne karşılık Randolph’un beş sayısıyla başladı. Periyoda iki asistle başlayan Causeur bir de üçlük attı ve fark tekrar çift hanelere çıktı(51-41). Gill’in dört sayısı ve Charles Jenkins’in maçtaki ilk sayılarıyla Khimki bir kez daha farkın açılmasına izin vermedi. Randolph’un kaçan üçlüklerine karşılık Dee Bost’un dördüncü asistiyle gelen Crocker üçlüğü ve Malcolm Thomas’ın basketiyle Khimki öne geçti (54-55). Fakat çeyrek aynı ilk yarı sonunda olduğu gibi Deck’in sayılarıyla bitti ve son çeyreğe yalnızca bir sayılık Real Madrid üstünlüğüyle girildi (56-55).

Son çeyrek üçüncü periyodun sonunda kritik bir üçlük isabeti bulan Tony Crocker’ın iki sayılık basketiyle başladı. Periyodun 2.5’uncu dakikasında gelen Khimki molasının ardından Walter Tavares’in basketiyle eşitlik Madrid lehine bozuldu (62-60). Markovic’in art arada kaçan iki üçlüğüne Madrid, Ayon’un asistinde Carroll’ın basketiyle karşılık verdi. Periyodun yarılamamamızın ardından Ayon’un iki sayılık basketi ve Deck’in çizgiden 2/1 atmasıyla fark yediye çıktı (69-62). Crocker’ın serbest atıştan bulduğu sayılara karşılık Carroll’ın beş sayısı gelince maçın bitmesine 02:57 kala fark çift hanelere çıktı (74-64). Maçın son bölümüne girilirken Crocker ve Carroll’ın karşılıklı sayıları devam etti. Periyodun bitmesine 28 saniye kala Dee Bost’un asistinde Mickey’in üçlüğü geldi ve Pablo Laso mola aldı. Campazzo’nun kaçan faul atışının ardından Gill’in bulduğu basketle fark üçe indi fakat ikinci yarıdaki performansıyla galibiyette önemli rolü olan Carroll, çizgide hata yapmadı ve çekişmeli geçen maç 79-74 sona erdi.

Bu skorla Real Madrid yoluna yenilgisiz devam ederken Khimki yedi maçta altıncı mağlubiyetini almış oldu. Ev sahibinde Jaycee Carroll’ın 15 sayı, 2 ribaundu ve Fabien Causeur’ün 14 sayı, 3 ribaund ve 4 asistlik performansı dikkat çekti. Shved’siz Khimki’de ise 8/9’lik iki  sayılık isabet oranıyla 16 sayı, 5 ribaund, 2 asist yapan Gill ve 16 sayı, 4 ribaundla oynayan Crocker öne çıktı.

*Karşılaşmanın bireysel istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir