Khimki evinde galip!

Turkish Airlines Euroleague’de Top 16 E Grubu’nun heyecanla beklenen maçlarından birinde Alman temsilcisi Brose Baskets, Rusya’da Euroleague’in güçlü ekiplerinden Khimki Moskova’ya konuk oldu. 

Ev sahibi Rus ekibi Khimki Moskova; Tyrese Rice, Alexey Shved, James Augustine, Sergey Monia, Taylor Honeycutt beşiyle maça başlarken, karşı tarafta Brose Basket; Nicolo Melli, Nikos Zisis, Bradley Wannamaker, Darius Miller, Leon Radosevic beşiyle maça başladı.

Dikkat çekici maçın ilk dakikaları karşılıklı kaçan atışlar ve düşük yüzdeyle ilerlerken, Khimki Moskova’nın 1/8 saha içi isabeti ve dört top kaybı dikkat çekti. Buruk başlayan maçta Dragic’in kenardan gelerek 2/2 üçlük isabetiyle başlayan 8-0’lık seri, ev sahibi takımı öne geçirdi. Yavaş tempoda, düşük skorla geçen ilk çeyrek 16-12 Khimki  önderliğinde sonuçlandı.

En az ilk çeyrek kadar düşük tempoda başlayan ikinci çeyrekte Brose’nin uzunlarından verim alamaması hücumda da kaybolmalarına sebep olurken, savunmada da Alman temsilcisi agresifliğini kaybetti. Konuk ekip üst üste yaptığı top kayıplarıyla, Khimki’nin iyi olmayan hücum performansına rağmen aradaki farkın çift hanelere kadar çıkmasına sebep oldu. Konuk takım 0/4 üçlük performansı gösterirken, sonrasında Melli’den gelen ilk üçlük isabetiyle kendilerine gelerek üst üste sayılar buldu ve 14-3’lük seriyle uzun bir sürenin ardından öne geçti. İlk yarıda 11 basketine karşılık 11 top kaybı yapan Khimki, bu performansına rağmen çeyreği 30-28 önde tamamladı.

euroleague.net
euroleague.net

İkinci yarıya soyunma odasından motivasyonu yüksek olarak dönen taraf Radosevic’in üst üste gelen 6 sayısıyla Brose Basket gibi görünüyorken, Khimki’nin reaksiyonu gecikmedi. İki takım da bu çeyrekte hücumdaki tutukluklarını atlatmış gözüküyordu. Çeyreğe iyi başlayan taraf Alman ekip gibi gözükse de, çeyreğin genelini domine eden Khimki gösterdiği savunma gayreti ve hücum performansıyla, özellikle de periyodun son saniyesinde gelen Shved’in üçlüğüyle bu çeyreği 54-45 üstün tamamladı.

Son çeyreğe Sokolov’la başlamak maçı Khimki’ye getiren hamlelerden biri oldu. Kenardan gelerek müthiş bir katkı veren Sokolov, oyunu tamamen Khimki yönüne çevirdi ve Brose tarafında ise gerekli reaksiyon bir türlü verilemedi. Agresif bir savunmayla karşılaşmayan Khimki, hücumdaki etkinliği arttırarak oyunu domine etti ve yirmilere çıkan farkın kapanmasına izin vermedi. Rahat bir çeyrek geçiren Khimki Moskova, 78-61‘lik skorla maçı kazanmayı başardı.

Öne Çıkan Performanslar:

Alexey Shved: 22 sayı, 3 ribaund, 5 asist

Brad Wanamaker: 13 sayı, 5 ribaund, 7 asist

Bireysel İstatistikler:

euroleague.net
euroleague.net
euroleague.net
euroleague.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler