Kevin Love’a mental sağlığı destekleme ödülü! #NBA

Ruderman Aile Vakfı, mental sağlık sorunlarına ilişkin damgalamayı ortadan kaldırmak için saha içinde ve dışında yaptıkları nedeniyle Kevin Love’ı Morton E. Ruderman Ödülü ile onurlandırdı.

Cleveland Cavaliers‘ın veteran oyuncusu Kevin Love, 2018 senesinde yaşam boyu deneyimlediği depresyon mücadeleleri hakkında bir yazı yayımlamıştı. Bu yazıda uzun bir süredir bir terapistten yardım aldığını belirten Love o günlerden bahsederken “yataktan çıkmak istemediğim günler oluyor, bu sadece gerçek” sözlerini kullanmıştı.

Veteran oyuncu ayrıca, beş yıllık bir süre içinde bir milyardan fazla insana yardım etme hedefiyle Kevin Love Fund’ı kurmuştu. Geçen yıl, kurduğu bu fon, kaygı ve depresyonu teşhis etmek, önlemek, tedavi etmek ve damgalamadan kurtarmak için UCLA ile birlikte çalıştı.

Vakıf yaptığı açıklamada, “Kevin Love; depresyon, kaygı ve diğer zorluklarla mücadelesinin hikayelerini paylaşarak zihinsel sağlık damgasını ortadan kaldırmak için defalarca adım attı” ifadelerini kullandı.

Love, ödülü almasının ardından; “Mental sağlık sorunlarım hakkında ilk konuştuğumda hayatım değişti. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, dünyanın dört bir yanındaki sporcular, aşırı baskıyla gelen zihinsel sağlık sorunlarına ışık tutarak inanılmaz bir cesaret gösterdiler. Bunu yaparken, zihinsel sağlık konusunda kültürel bir değişimin başlamasına yardımcı oldular” açıklamalarında bulundu.

Love’ın aldığı ödül ise bu seneyle birlikte sekizinci kez verildi ve adını Ruderman Ailesi Vakfı’nın kurucusu Morton E. Ruderman’dan almıştı. Geçmişte ödülü alan kişiler arasında da aktör Taraji P. Henson, film yapımcıları Peter ve Bobby Farrelly, olimpik sporcu Michael Phelps ve Oscar ödüllü aktör Marlee Matlin gibi isimler bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler