Amerika’da lise oyuncularının gidecekleri üniversiteleri seçme sezonu geldi ve çoğu oyuncu kendilerine en uygun üniversiteleri seçti. Buraya kadar her şey normaldi ancak Amerika’daki en iyi 10 lise basketbolcusu listesinde kendine yer bulan Kevin Knox’un hikayesi biraz farklıydı.

Bir Çin takımından bir yıllığına 1.4 milyon Dolar’lık teklif alan Kevin Knox, üniversiteye gitmeyip bir yıl orda oynadıktan sonra NBA’ye gidebilirdi. Fakat genç yaşına rağmen paranın aklına girmesine izin vermeyeceğini söyleyen oyuncu, Amerika’dan ayrılmayacağını söyledi. Kendisine onlarca üniversiteden teklif gelmişti ve teklifler içinden son beş üniversiteyi seçtiğini söylemişti. Kalan beş üniversiteden hangisine gideceği büyük soru işaretiydi. Kevin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Kentucky Üniversitesi’ni seçtiğini açıkladı.

Kevin: “Kentucky, NBA ile bağlantıları çok iyi olan bir okul. Hayalime ulaşmam için en doğru okul olduğuna inandığım Kentucky’i seçtim. Koç Calipari ile çalışacağım için çok heyecanlıyım.” açıklamasını yaptı.

Yıldız oyuncu, Tampa Catholic Lisesi için ortalama 28.9 sayı, 10.9 ribaund, 2.4 asist, 1.8 top çalma ve 1.9 blok kaydetti. Amerika’nın en iyi dokuzuncu lise basketbolcusu olarak gösterilen Kevin Knox’un bir yıl Kentucky’de oynadıktan sonra yüksek sıralardan draft edilmesi bekleniyor. Yorumcular onun için “All-Star olabilecek potansiyele sahip” açıklamalarında bulunuyor.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir