Kevin Durant: “Kyrie, kimliğimizi elimizden almıştı”

Phoenix Suns’ın yeni yıldızı Kevin Durant açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Brooklyn Nets ile Phoenix Suns arasında gerçekleşen takas sonucunda Suns’ın yolunu tutan Kevin Durant, yeni takımı ile ilk kez basın toplantısına çıktı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yıldız oyuncu, Brooklyn Nets dönemine dair açıklamalarda bulundu.

Durant, Brooklyn Nets’te James Harden ve Kyrie Irving ile beraber oynadığı 16 maçlık dönem ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sahada yeterince beraber yer alamadık. James, Kyrie ve benim birlikte sahada olduğumuz dönem ortaya harika bir basketbol sergiledik ancak bir şampiyonluk kazanmak ve harika bir takım olabilmek için sahada daha fazla zamana ihtiyacımız vardı.”

“Onlar her zaman yolculuğumun bir parçası olacaklar. Başarmak istediklerimizi başaramadık ama onlarla oynamaktan zevk aldım. Oradaki herkes, medyada ne olup bittiğine veya takım arkadaşlarımıza ne olduğuna bakmaksızın her gün elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı.”

“Onlar hakkında konuşurken duygusallaşıyorum çünkü bu, kariyerimde özel bir dört yıldı. Bana çok yardımcı oldular, bu yüzden söyleyecek kötü bir şeyim yok.”

Brooklyn Nets’de hedeflerine ulaşamadığı için hayal kırıklığı yaşayan KD, takımın bir diğer yıldız oyuncusu olan Kyrie Irving’ın takas talebi ile ilgili şunları söyledi:

“İşimizi bitiremediğimiz için üzgündüm. İyi bir ivme yakaladığımızı sanıyordum. Sonunda istediğimiz bir kültür inşa ediyorduk. Her maçta kimyamız geliştiriyor gibiydi ama Kyrie’ye ve onun organizasyondaki durumuna dair neler olduğunu bilmiyordum. Gerçekten buna odaklanmadım. Sadece sahada yaptıklarımıza odaklandım.”

“Kyrie, bir Hall of Fame oyuncusu. Sahadaki her şeyi yapabiliyor ve biz de buna güvendik. Onun takas talebi, takımımız için büyük bir darbe oldu. Bu hamleyle birlikte kimliğimizi elimizden aldı. Çünkü Kyrie’siz net bir kimliğimiz yoktu. Bu yüzden bunu sindirmek benim için zordu. O adamlarla oynamayı seviyordum.”

Sezona istediği gibi başlayamayan Nets, ilerleyen dönemde başantrenörlük görevine Jacque Vaughn’un geçmesiyle birlikte yoluna son sürat devam ederken Doğu Konferansı’nda ikinci sıraya kadar yükselmişti. Nets, kısa bir süre sonra Kyrie Irving’in takas talebiyle bulunmasıyla beraber önce Kyrie’yi sonra Durant’i takaslamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler