Kevin Durant: “Kyrie Irving’e, aşı konusunda zorlama yapamam” #NBA

Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant, Milwaukee Bucks’a 121-109 kaybettikleri karşılaşma ardından, aşısız olduğu için oynamayan Kyrie Irving’e aşı konusunda saygı duyduğu açıkladı.

Kyrie Irving’den yararlanamadıkları karşılaşmada son şampiyon Milwaukee Bucks’a kaybeden Brooklyn Nets’in Birleşik Amerikalı yıldızı Kevin Durant, karşılaşmasa sonrasında yapılan basın toplantısında Kyrie Irving’in eksikliği hakkında konuştu.

Bir insanı aşı olmaya zorlayamayacağını aktaran Durant, “Ona ne kadar önemli olduğunu, oynamasını ne kadar çok istediğimi söyledim. Ama birini aşı yaptırmaya zorlamayacağım, bu benim işim değil. Basketbol oynayabilsin diye mi? Hayır, bunu yapmayacağım.” dedi.

Açıklamasına Kyrie ile konuştukları söyleyerek devam eden Durant, “Onun takımın bir parçası olmasını ve tam zamanlı olarak burada olması hakkında konuşmalar yaptık, ama bu onun kararı. Vermek istediği karar ne ise o kararı vericek.” Kendilerine düşenin, takımın sahibinden malzemecisine kadar ne olursa olsun işlerini yapmak olduğunu söyledi.

Bulls ve Bucks ile Doğu Konferansı’nda liderlik yarışı veren Brooklyn Nets, şu anda 24 galibiyet, 13 mağlubiyet ile ikinci sırada. Kyrie Irving’in oynadığı Pacers maçı ile aslında Harden-Durant-Irving üçlüsünün beraber oynamasının takıma neler getirdiği aşikar. İlerleyen süreçte Irving’in eksikliği, takımı liderlik yarışında nasıl etkiliyecek birlikte görücez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler