Kevin Durant: “Kobe Bryant’ın öldüğü anı hala tarif edemiyorum”

Brooklyn Nets’in süperstarı Kevin Durant, ünlü talk show programcısı David Letterman’ın programına konuk oldu!

33 yaşındaki Kevin Durant, Netflix’te David Letterman’ın konuğu olurken süperstar kendi hakkında bilinmeyen ve merak edilen sorulara cevap verdi!

 • 35 numaradan 7 numaraya geçiş hikayesi

35 numarayı Charles Craig için giymiştim çünkü o 35 yaşında ölmüştü ve bana oyunu öğreten insandı. Aşil tendonumu yırttıktan sonra Brooklyn deneyimine yeni ve tazelenmiş girmek istiyordum. Oyunumun ve vücudumun farklı olacağını biliyordum. Ayrıca ligdeki tüm favori oyuncularımın numarası çift haneliydi. Yedi, siyah beyazda çok hoş görünüyordu. Aslında yedi numara birçok şeyi ifade ediyor. Tanrı yedinci günde dinlendi. Yani yarattığı şeyi tamamlanmıştı. Bitmiş değildi tabii ki evrim geçirmeye devam edecekti ama o noktada işi bitmişti. Kendi oyunumu da öyle düşündüm. Sivrilmeye, üstüne koymaya ve daha iyi olmaya devam edeceğim.

 • Oyunu sen mi değiştirdin yoksa sen dahil olduğunda oyun zaten değişiyor muydu?

Hayır ama bence etkim oldu. Asıl sebep benim diyemem ama o yola girmişti. Bence bazıları oyunu değiştirmeye yardım ediyor ve bazıları da sadece oynuyor.

 • Aşil sakatlığından sonra ne hissettin?

Sanki yürüdüğüm zemin ayağım kavisli bir tahtanın üzerindeymiş ve öyle yürümeye çalışıyormuş gibiydi. Tuhaf bir histi ama acı hissetmedim. Aklıma ilk acaba kariyerim bitti mi diye düşüncesi geldi. Sanırım bu yüzden sakin ve çekingendim. Buna sakinlik bile diyemem çünkü basketbolumun ölüşünü izliyor gibiydim.

 • Ailesinin ona yaklaşımı hakkında

Şöyle söyleyeyim biz çocukken ailemizde üniversiteye giden büyüklerimiz hayatlarında çok başarılı oldular ve herkes onları kutladı. Bu aile geleneğiydi. Ben, kuzenlerim, kardeşim, herkes o sevgiyi hisseder. Özellikle de seni bir süredir görmemişlerse ailenin güzelliği budur.

 • Hiç baskıdan korktuğun oldu mu?

Koçlar gergin oyuncu istemez. Korktuğum söylenemez ancak endişelenmiştim. Hayatım boyunca böyle oynadım. Heyecanlı olduğu kesin çünkü bir şeyi kontrol edebiliyorsan sahada kendimi kontrol etmeyi biliyorum ve birçok şey istediğim gibi oluyor. Böyle bir kontrolünün olduğunu bilmek eğlenceli.

 • Basketbol oynarken agresif olmak hakkında

Eskiden yaklaşımım buydu. Sinirlenmek benim için zordu çünkü sinirlenen insanlardan değilim ama sinirlendiğimde biraz daha iyi oynadığımı fark ettim. Sinirliyken kontrol etmek zor oluyor. Takım arkadaşlarımla konuşurken ve rakiplerime karşı oynarken iki farklı insan olmak zorundaydım. Artık dengede olmak zorundayım. Hiçbir şeye çok üzülmüyorum, çok yükselmiyorum veya alçalmıyorum.

 • Asla ilişki kurmak istemediğin birkaç kişiyi söyler misin?

Herkesi severim. Hiçbir koçumla problem yaşamadım. Koçlarla bazı karşılaşmalarım oldu. Bir şeyin nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili anlaşmazlıklar. Bir oyunun kuruluşu, verdiğim bir karar veya liderlik yaklaşımım gibi. Bazı koçlardan farklı olabilir ama bunlar sıradan bir konuşmaydı.

 • Sana göre bir NBA koçu ne yapar?

Kişilikleri yönetiyor bence en önemlisi bu. Hepimiz oynamayı biliyoruz, terminolojiyi biliyoruz, olabilecek her planı biliyoruz ama bize zemin hazırlayacak biri olunca, saldırmamızı söyleyip işi bize bırakınca bence harika bir koç oluyor ama kişilikleri yönetmek bence en büyük işleri.

 • Trash talk hakkında yorumu

Öncelikle biri benimle konuşmadığı takdirde ben hiç kimseyle konuşmam. Moral bozucu konuşmalarımı koçlara yönlendirmeye çalışıyorum ve bir de yedeklere çünkü bu mesajları sahadakilere iletiyorlar.

 • En sevdiğin saha hangisi?

Barclays Center! Buradan sonra Staples Center, Laker şehri, Laker ülkesi. Dünyadaki ve ülkedeki herkes Los Angeles Lakers’ı sever.

 • Kobe ile yakın mıydınız?

İlişkimiz sadece saygıdan ibaretti. 19 yaşında dahil olduğumda ABD milli takımındaydı. Her gün birlikte çalışıp takım arkadaşı olduk ve ona çok saygı duydum. Örnek aldığım, kariyerini takip ettiğim 17 yaşından beri, büyüyerek olduğu yere gelmesini izlediğim biri. Hepimiz bir dönem Kobe’yle yaşadık. İnanamadım! Hala o anı tarif edemiyorum. Kahraman olarak gördüğümüz bakınca Kobe’nin gelecek 20 veya 30 yıl içinde nereye varacağı belli dediğimiz biriydi. Özel bir şey inşa ediyordu hem ailesi hem de basketbol camiası için. O trajediyi görmek gerçek gibi değildi.

 • Bilgisayar oyunları hakkında

Her gün oynuyorum diyebilirim. Call of Duty, NBA2K. Bilgisayar oyunlarında bu kadar ilerlemiş olmamız inanılmaz. İleride bir e-spor bir marka kurmak isterdim. Ben hayatımın sonuna kadar bu maaşı alamam veya milyonların önünde her gece maça çıkamam.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler