Kevin Durant: ”Irving ile arkadaşlığımı böyle bir şeye dayanarak bitiremem”

Kariyerinde ilk kez süpürülen Kevin Durant noktalanan serinin ardından duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

NBA play-in’den gelen Brooklyn Nets playoff’larda Boston Celtics ile eşleşmişti. Beklenmedik şekilde 4-0 ile sahadan süpürülen Brooklyn Nets 2021/22 NBA sezonuna veda etti. Seri boyunca ortaya koyduğu performansla yer yer eleştirilen Kevin Durant bu kez kendisi değerlendirme yaptı.

KD yorgun olduğunu ama kırgın olmadığını söylüyor. 14 yıllık NBA kariyerinde ilk kez böyle bir şey yaşayan süper yıldız olana değil, ileriye odaklanmak gerektiğini söyledi. Büyük üçlüden geriye kalan Kyrie Irving ile devam etmek isteyip istemediği de soruldu. Cevabı ise ”Elbette” oldu.

”Daha fazla oynamasını çok isterim. Hayat, benim için bundan çok daha önemli. Bunlara sinirlenemem. Böyle bir şeye dayanarak arkadaşlığımı bitiremem.

Arkadaşlığımız, insan olarak kim olduğumuza dayanır. Basketbol bunun üzerine eklenir. Basketbol sahasında anlaşamazsak arkadaş olarak kolayca iletişimimize devam edebiliriz.”

COVID-19 aşısını olmayı reddeden Kyrie Irving uzun bir süre iç saha maçlarında takımını yalnız bırakmıştı. İç sahada tüm sorumluluğu üstlenmenin ayrı bir yük oluşturduğunu fakat bunun Irving ile ilişkisini etkilemediğinin altını çizdi.

”İletişim kurmak, kaçan maçlar, birlikte oynamayı özlemek. Yapabileceğim fazla bir şey yoktu. Kontrolüm dışındaydı. Yapabileceğim en iyi şey buraya gelip kendim olmak ve çalışan herkesin durumunun iyi olduğundan emin olmaktı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler