Kevin Durant düşük performansı hakkında: ”Bu seriyi çok fazla düşünüyordum”

Brooklyn Nets serinin üçüncü maçından da mağlubiyetle ayrılında gözler Kevin Durant’e çevrildi.

Boston Celtics dün gece Barclays Center’da sahaya çıktı. Jayson Tatum’ın yıldızlaştığı geceden bir galibiyet daha çıkararak seride 3-0 öne geçtiler. Elenmenin eşiğinde olan Brooklyn Nets’te Kevin Durant mikrofonu eline aldı.

”Tüm seriyi çok fazla düşünüyordum”

İlk maçta Kevin Durant’in ayrı Kyrie Irving’in performansları ayrı alkış toplarken ikinci maçla beraber her şey tersine döndü. Bir mağlubiyet daha alan Nets’in bir sonraki maçı belki de serinin son mücadelesi olacak.

Kevin Durant serinin başından itibaren çok fazla düşündüğünü ve bu durumun onun kötü performansında etkili bir faktör olduğunu itiraf etti.

”Dürüst olmak gerekirse tüm bu seriyi çok fazla düşünüyordum. Oyuna nasıl yaklaştığım gibi. Oynayacak başka bir maçımız, başka bir fırsatımız daha var ve bunu dört gözle bekliyorum.”

Durant bir önceki maçın ardından parkede kendisinin üzerine çok fazla gelindiğini ifade etmişti. Aynı konu bu maçın ardından da gündeme geldi.

”İlk iki maçta çok agresif olmaya çalıştığımı hissediyorum. Üzerime yüklenen, tüm hareketlerimi kısıtlamaya çalışan bir takım var. Oyuna yaklaşımımın herkesi yenmek olduğunu hissettim.”

Golden State Warriors macerasının ardından Brooklyn Nets’e gelen KD gittiği her takımda en iyi versiyonunu yakalamaya çalıştığını söyledi. Bazen çok fazla düşündüğünü ve bunun da aynı seriyi kafasını takması gibi onu etkilediğini fark ettiğini açıkladı.

”Gittiğim her takımda en iyi şekilde oynamanın yolunu bulmaya çalışıyorum. Etrafında iyi takım arkadaşları olduğu zaman sen de çözümlemeye çalışıyorsun. Nasıl kendimin en iyi versiyonu olabileceğimi anlamaya çalışıyorum. Bazen bu konu hakkında çok fazla düşünüyorum. Bazen de oraya gidip kafamda hiçbir düşünce olmadan sadece oynamam gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler