Kerem Tunçeri: “TBF Başkanlığına aday Hidayet Türkoğlu’nun yönetim listesindeyim”

Türkiye basketbolunun gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından olan Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı için genel kurulda aday olacak isimlerden biri.

Ülke basketbolunun bir başka efsanesi Kerem Tunçeri de Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada uzun süre milli takımda takım arkadaşı olan Türkoğlu’na destek verdi.

Hidayet Türkoğlu başkanlık görevini en iyi şekilde yapacaktır. Ben de Türkoğlu’nun listesindeyim. İki senedir yöneticilik yapıyor, işin o kısımını da öğrenmiş durumda. Eski oyuncuların yer aldığı, beraber büyüdüğümüz arkadaşlardan kurulu bir ekip olacak. İsimlerini söyleyemiyorum. Kesinleşsin hep beraber göreceğiz. Türk basketbolu için elimizden geleni yapacağız. Güzel bir ekip kurulacak.” ifadeleriyle seçim sonrasında TBF’de kurulması muhtemel yeni bir döneme işaret eden Tunçeri, Spor Toto Basketbol Süper Ligi’ni de değerlendirdi.

Tunçeri’nin ifadeleri, “Türk basketboluna yapılan yatırımlarla kalitesi arttı. İyi yabancı oyuncular ligimizde mücadele ediyor. Basketbolda organizasyonları güzel yapıyoruz. THY Avrupa Ligi’nde 2017 Dörtlü Final’i İstanbul’da yapılacak. İnşallah bir ya da 2 takımımız orada olur. Gider hep beraber maçlarını izleriz. Önümüzde, ev sahibi ülkelerden biri olduğumuz 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası var. Federasyonda yapılacak seçimlerin ardından milli takımımızın hocası ve yapılacak çalışmalar belli olur. Yeni dönemde Hidayet Türkoğlu ile birlikte güzel bir ekip oluşturulacak. Türk basketboluna en iyi şekilde hizmet etmek istiyoruz.” şeklindeydi.


Kaynak: AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler