Kendrick Nunn: “Buraya NBA’e geri dönmek için gelmiştim”

Panathinakos’un yıldız oyuncusu Kendrick Nunn, Amerikanos24 adlı basın organına özel açıklamalarda bulundu.

Yaz aylarında dümeni Avrupa’ya kırarak Panathinaikos ile anlaşan Kendrick Nunn, Yunan basınına konuştu. Kariyeri ilgili önemli demeçler veren ABD’li guard, Avrupa basketboluna dair de değerlendirmelerde bulundu.

Yıldız oyuncu, Avrupa’da kalması hakkında sorulan soruya şöyle yanıt verdi:

“Dürüst olmak gerekirse bunu söylemek zor, başlangıçta NBA’e dönüş hedefi ile geldim. Burada şimdiden başarı elde etmek harika, Şimdiden bunu söylemek kolay değil ancak Panathinakos’ta kalmak seçeneklerim arasında. Yani buraya tekrar gelsem pişman olmazdım.”

Nunn ayrıca takım arkadaşı Kostas Sloukas’ı eski takım arkadaşlarından aynı zamanda başka bir Avrupalı oyuncu olan Goran Dragic’ benzetti.

“Buraya geldiğimde onu Avrupa’da oynayan Goran Dragic’e benzettim, bunu Kostas’ta görüyorum.”

Uzun yıllar boyu NBA’de oynayan Amerikalı oyuncu EuroLeague’i de bazı açılardan şöyle değerlendirdi:

“Burada hiçbir oyuncu için özel oyun planı yapmak zorunda hissetmedim, özellikle Tavares ve Fall’a karşı hücüm etmek zorlayıcıydı. Beni savunan guardlar hakkında endişelenmiyorum çünkü perde oyunları oynuyoruz. Yani takım arkadaşlarımın bana alan açacağı açık ancak bundan sonra boyalı alanda uzun oyuncularla karşı karşıya geliyorum, bu yüzden buna özel oyun planı yapmak biraz daha zor.”

Sezonun başlamasından 7 hafta sonra Panathinakos’a katılan Nunn’ın Pao’ya etkisi yadsınamaz, 14,8 sayı ortalaması tutturmasının yanında oynadığı tüm EuroLeague maçlarında kullandığı 52 serbest atışı da isabete çevirerek faul çizgisinden %100 ile oynuyor, bu tüm zamanların rekoru.

EuroLeague’de normal sezonun bitimine 3 hafta kala, Koç Ataman, Nunn ve takım arkadaşları ikincilik koltuğunda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler