Kosova doğumlu 24 yaşındaki milli oyun kurucu Kenan Sipahi, uzun soluklu kariyerinin dokuzuncu sezonuna İspanya’da başlayacak.

Çağlar Torun’un aktardığı bilgilere göre Beşiktaş Sompo Sigorta ile anlaşamayan ve adı çeşitli BSL takımlarıyla anılan 24 yaşındaki Kenan Sipahi, kariyerinin dokuzuncu sezonuna İspanya’nın Sevilla kentinde, Real Betis çatısı altında başlayacak. Habere göre taraflar, 1+1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Profesyonel kariyerine 2011-12 sezonunda TOFAŞ’ta başlayan Kenan, 2013-14 sezonunda başlayan iki sezonluk Fenerbahçe macerasında Final Four deneyimi de yaşadı. Ardından Pınar Karşıyaka’da EuroLeague ve EuroCup deneyimleri yaşayan 24 yaşındaki isim, dokuz sezonluk kariyerinin son üç sezonunu Beşiktaş Sompo Sigorta’da geçirdi.

Geride bıraktığımız sezonda toplamda 42 maça çıkan Sipahi, maç başına 21.9 dakika parkede kalarak 5.6 sayı, 3.0 ribaund, 3.3 asist, 1.2 top çalma ortalamaları ile takımına katkı yaptı.

Daha evvel Türkiye’de ter dökmüş olan AJ Slaughter’ı da kadrosunda bulunduran Real Betis, bu yaz döneminde Albert Oliver’i de kadrosuna dahil etmişti.

Kenan Sipahi, transferin resmiyet kazanması halinde Ersan İlyasova, Ender Arslan, Kerem Tunçeri, Kaya Peker, Serkan Erdoğan ve Ermal Kuqo’dan sonra İspanya Ligi‘nde ter dökecek yedinci oyuncu olacak.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir