Kenan Sipahi: ”Altyapının gerçek yetenekleriyle mücadele edeceğim!” #BSLAllStar2017

C1z8DtYXEAAlRsIBSL All-Star 2017 oylaması geçtiğimiz günlerde sona erdi ve büyük heyecan yarın yaşanacak. Birbirinden güzel smaçlara ve birbirinden güzel hareketlere hep birlikte hazırlıklı olalım.

BSL All-Star 2017 organizasyonunda aynı zamanda bir yetenek yarışması yapılacak. LeasePlan Yetenek Yarışması’nda birbirinden önemli isimler parkeye çıkacak. Genellikle de genç oyuncularımız sahne alacak ve kişisel olarak bu yarışmayı çok yakından takip edeceğim. Galatasaray Odeabanak oyuncusu olan Can Korkmaz’ın yanı sıra, Kenan Sipahi, Berk Uğurlu, Yiğit Arslan ve Doğuş Özdemiroğlu gibi isimler de bu organizasyonda boy gösterecek. Kenan Sipahi de bu yarışmada yer alacağı için oldukça heyecanlı. Redbull.com’a önemli açıklamalarda bulunan genç oyun kurucu, altyapının gerçek yeteneklerine karşı mücadele edeceği için çok mutlu hissediyor:

‘’Altyapının gerçek yetenekleriyle kozlarımızı paylaşacağız. Berk Uğurlu ile çok fazla zaman geçirmiştim. Onunla yarışmak tabii ki ayrı bir zevkli olacak. Ancak diğer yarışmacılar da bana göre oldukça yetenekli. Yanılmıyorsam istasyonlar arasında altından hızlı geçmemiz gereken bir bölüm var. İşte orası benim için dezavantaj. Boyum ortalama bir guarda göre uzun ve orada sıkıntı yaşayabilirim.”

Ekran-Resmi-2016-10-26-12.33.06Kenan Sipahi’ye daha önce üç kez All-Star olduğu hatırlatıldı. Ayrıca Mersin’de düzenlenen organizasyonda kendisinin, Ergin Ataman ile çok güzel bir anısı var. Bu konuda hakkında da Kenan Sipahi’nin görüşleri söyle:

‘’Şimdi geriye dönüp ‘o kadar oldu mu’ diye düşündüm. Evet, dördüncü kez All-Star’da olacağım ve hepsinden de güzel anılarla ayrıldım. Biz oyuncular için, hem seyircileri biraz güldürmek hem de sezon içindeki rekabetimizden bir nebze uzaklaşıp şakalaşmak için harika bir fırsat oluyor bu hafta sonu… Kokteylin yapıldığı otelden başlayarak, organizasyonun sonuna kadar zevkli ve espri dolu anlar yaşıyoruz.

2014’te Mersin’de koçumuz Ergin Ataman maç sırasında bana dönmüş, molada takıma antrenörlük yapıp direktif vermemi istemişti. Ben de antrenörlerimizin bize yaptıklarını uygulamaya çalıştım. Takım arkadaşlarım bunun bir taklit olduğunu anladı. Aramızda uzun süren bir gülüşmeye sebep oldu bu, All-Star deneyimlerim arasında hiç unutamayacağım bir anıydı.’’

Kenan Sipahi’ye son olarak küçüklüğünde All-Star organizasyonlarını takip edip etmediği sorulmuş. Kenan da Shaquille O’Neal faktörüne değinmeden geçememiş:

‘’Hiç kaçırmazdım. Küçük yaşımızda o smçaları izlemek bize NBA’i sevdirtti. All-Star’ın olmazsa olmazı ise Shaquille O’Neal’dı tabii ki. Parkelerin bir daha Shaq gibi bir şovmeni görebileceğini sanmıyorum. Maç sırasında rakipleriyle ya da takım arkadaşlarıyla inanılmaz sempatik sahneler yaratıyordu. İster dans ekibiyle yaptıklarıyla ister maçtaki oyun kurma gayretiyle olsun, aşırı derecede komik anlar yaşattı bizlere.’’

Kaynak: www.redbull.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler