Kazan’dan ayrılan John Brown için Avustralya’da oynamaya izin çıkmadı!

Rus takımlarından bir bir ayrılmaya devam eden basketbolcular arasına John Brown da dahil oldu.

Turkish Airlines EuroLeague’de Rus takımları geçtiğimiz ay ihraç edilmişti. Birçok oyuncunun Rusya’dan ayrılarak sözleşmelerini feshetme yoluna girmelerini izlemiştik. Bunlardan biri de John Brown oldu.

EuroLeague’de bu sezon UNICS Kazan formasıyla sürprize imza atan Brown takımdan ayrıldı. Geçtiğimiz günlerde de hakkında Avustralya iddiası ortaya atılan yıldıza organizasyondan da izin çıkmadığı söyleniyor.

Brown’ın Kazan takımıyla nikah tazeleyen ve 2022/23 sezonunun sonuna kadar anlaşması vardı. Rusya’yı terk eden basketbolcunun sezonun kalanını Avustralya’da Perth Wildcats takımıyla tamamlayacağı konuşuluyordu. Ancak işler beklendiği gibi ilerlemedi.

NBL’den onay çıkmamasının sebepleri arasında normal sezon maçlarının %75’inden fazlasını oynamış bir takıma katılamaz ibaresi bulunuyor. FIBA’nın beklenen onay mektubunu yayınlanması istisnai koşullar nedeniyle ertelenince geç kalındı, NBL’den de izin çıkmadı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

”Kural, normal sezon maçlarının %75’inden fazlasını oynayan bir kulübün yeni bir oyuncuyu bünyesine katamayacağını şart koşuyor. Perth, 26 Mart Cumartesi günü RAC Arena’da Sydney Kings’e karşı 22. normal sezon maçını oynadığında %75 sınırını aştı.”

NBL CEO’su Jeremy Loegliger lig için en iyi olanı yapması gerektiğini söyledi. Rotasını EuroLeague’den Avustralya’ya çevirmesi beklenen John Brown bu sebeple Perth Wildcats formasını sırtına geçiremeyecek. Kazan’dan ayrılıp Wildcats’e transfer olamayan 30 yaşındaki isim serbest oyuncu konumuna geçti.

2021/22 EuroLeague sezonu istatistikleri:

  • 10.3 sayı
  • 4.8 ribaund
  • 1.2 asist
  • 12.5 PIR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler