Kazananı ribauntlar belirledi

Kadınlar Euroleague’de temsilcimiz olan Galatasaray Odeabank, 3. maçında konuk olduğu Slovak takım Good Angels Kosice’ye 54-49 mağlup oldu.

Savunmasıyla maça iyi başlayan taraf Galatasaray Odeabank oldu. Maçın ilk dakikalarında hücumda etkinliğin çok olmadığı, savunma odaklı bir oyun sergileyen Galatasaray, sayı üretmekte zorluk yaşadı. Aynı sertlikte savunma gösteren Kosice; aldığı ribauntlarla hücum şansı yakalayarak potaya daha kolay giden taraf oldu. Nevriye Yılmaz ve Lynetta Kizer gibi iki önemli oyuncusundan yoksun olan Galatasaray, dış atışlarda sayı bulmakta hayli zorlandı. Ribauntlarda 11/5, skorda da 16-10 üstünlüğüyle ilk çeyrek Kosice lehine tamamlandı.

İkinci çeyrekte savunması zayıflayan, aradaki farkı kapatamayan bir Galatasaray vardı. Rakip takımdan art arda gelen üçlük isabetleriyle savunmadan kopan Galatasaray, skordan kopmamaya niyetliydi. Hücum etkinliğini artırarak farkı 2 sayıya kadar düşürdü temsilcimiz ancak alınamayan ribauntlar sonucunda kolay hücum şansı yakalayamayarak tekrar skorun açılmasına engel olamadı. Işıl Alben ve Jelena Dobljevic’in etkinlik gösterdiği 2. çeyrekte 30-25 Kosice üstünlüğüyle kapatıldı. 19/12 ribaunt üstünlüğünü de unutmayalım.

Kosice’nin 4 dakikada sadece 2 sayı bulabilmesi; temsilcimizin ise 7 sayı bularak aradaki farkı 1’e düşürmesi ile başladı ikinci yarı. Sahada daha baskın bir Galatasaray varken; Kosice, aldığı ribauntlarla farkı tekrar açarak oyunda hakimiyeti kurmaya devam etti. İyi savunma yapmasına rağmen Galatasaray Odeabank’ın bir türlü öne geçememesinin sebebini ribauntlarda kurulamayan dengeye bağlayabiliriz. Kosice, son saniye basketlerinde sayı bulmaya devam ederek 3. çeyreği de 40-37 önde kapatmayı başardı.

Son çeyrekte Dubljevic’in basketleriyle nefes alan Galatasaray skordan kopmamaya devam etti. Ancak maçın bitimine 5 dakika kala aradaki farkın 7 sayıya kadar çıkmasıyla hem savunmada hem de hücumda eksiklikler yaşandığının göstergesi oldu. Son topa kadar mücadele eden temsilcimiz Galatasaray Odeabank, 54-49 skorla 3. maçından mağlubiyet ile ayrıldı. 40/26 üstünlüğüyle Kosice’ye galibiyeti getiren ribauntlar bu maçta önemli bir yere sahip oldu.

Temsilcimizde Jelena Dubljevic 16 sayı, 3 asist ve 6 ribaunt ile en skorer isim oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler