Boxscorelara İleri butonuna basarak ulaşabilirsiniz

Geri1 of 3

Maçın Özeti

Türkiye Basketbol Ligi’de playoff maçlarında Pınar Karşıyaka Banvit serisinin ilk maçı bugün İzmir’de oynandı.Maçı 87 – 79 skorla kazanan Pınar Karşıyaka seride 1 – 0 öne geçti ve ikinci tur için bir avantaj yakaladı. Bu karşılaşmada en çok sayıya ulaşan oyuncu konuk taraftan 28 sayıyla Earl Jerrod Rowland olmayı başardı ama bu gayreti takımının galibiyetine yetmedi. Maçı galibiyetle bitiren ekipte en fazla sayı atan oyuncu ise 19 sayıyla Juan Palacios oldu.
  
Bu maçta ilk periyot 17 – 24 konuk takım üstünlüğüyle bitti. Maçta bir sonraki periyot ise 28 – 10 ile geçildi ve maçta ilk yarı 45 – 34 tamamlandı. Karşılaşmanın 3. çeyreği 16 – 25 Banvit üstünlüğüyle bitti. Son periyot ise 26 – 20 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle geçildi ve karşılaşma 87 – 79 sonlandı.
  
Kazanan ekipte Robert Lee Dixon 15 sayı , 4 ribaund , 8 asist yaparak mücadeleyi tamamladı. Bir diğer taraftan Juan Diego Tello Palacios 19 sayı , 5 ribaund , 3 asist yaparak mücadeleyi tamamlarken , Darryl Eugene Strawberry Jr. 15 sayı , 2 ribaund , 3 asiste ulaşmayı başardı.
  
Diğer tarafta Earl Jerrod Rowland 28 sayı , 5 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi bitirdi. Öte taraftan Samuel Jose Mejia 12 sayı , 5 ribaund , 4 asist yaparak maçı tamamlarken , Keith Matthev Simmons 12 sayı , 6 ribaund rakamlarına ulaşarak maçı bitirdi.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net