Kandemir: “Jackson’a verilen ceza, oyun öncesi planımızı bozdu”

Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor takım oyuncularından Edred Jackson, son karşılaştıkları Torku Konyaspor maçı sırasında ev sahibi takımın taraftarları ile münakaşaya girmesi sebebi ile Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından iki maç men ve 10 bin TL para cezası aldı.

Verilen bu kararın üzerine Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Ahmet Kandemir, iki maç men cezası kararını onaylamadığını ve Trabzonspor Medical Park maçı öncesinde planlarının bozulduğunu ifade etti. Oynayacakları maçın önemine, ligde ki hedeflerine ve taraftar desteğine duydukları ihtiyaca da değinen Koç Ahmet Kandemir’in açıklamalarının tamamı şu şekilde: “Geçtiğimiz hafta Torku Konyaspor karşılaşmasındaki davranışlarından dolayı Darnell Edred Jackson’a disiplin kurulu 2 maç ceza verdi. Kesinlikle haksız bir karar. Jackson bizim için çok önemli oyuncu. Kurulun verdiği karar, Trabzonspor Medical Park karşılaşması öncesi oyun planımızı bozdu.”

“Hedefimiz bu maçı kayıpsız atlatmak. Kazanmamız halinde ligde çıkışımızı sürdürmenin yanı sıra play-off’a kalma yarışına da ortak olacağız. Play-off potasına gireceğiz. O nedenle zorlu maçı kazanmamız gerekiyor. Zorlu karşılaşmada en büyük silahımız taraftarımız olacak. Kendilerini maça bekliyoruz. Onların katacağı güç ve kuvvetle bu zorlu sınavı başarı ile vereceğimize inanıyoruz.”

  • İçerikte kullanılan Ahmet Kandemir’e ait açıklamalar Basketdergisi.com ‘dan alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler