Juwan Howard, LA Lakers başantrenörlük göreviyle ilgilenmiyor! #NBA

LA Lakers başantrenörlük pozisyonu için adı geçen isimlerden biri olan Juwan Howard, bu görevle ilgilenmiyor.

LA Lakers’ın başantrenörlük arayışı sürüyor. Frank Vogel’la nisan ayında yollar ayrıldığından beri boşta olan pozisyon için birçok isim geçiyor. Michigan State Koçu Juwan Howard da onlardan biri. Ancak görünen o ki Howard, Lakers’ın başına geçmeyi düşünmüyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin yaptığı habere göre Lakers’ın başantrenörlük pozisyonu için düşündüğü adaylardan biri olan Juwan Howard, bu teklife sıcak bakmıyor. Michigan State Koleji’nin başantrenörlüğünü yapan 49 yaşındaki çalıştırıcı, iki oğlunun da yer aldığı takımda gelecek sezon da kalmaya devam etmek istiyor.

Juwan Howard geçen sezon Brad Stevens tarafından Boston Celtics’e de çağrılmış ancak Howard o teklifi de reddetmişti. Basketbol kariyerinde iki NBA şampiyonluk bulunan ve sonrasında Miami’yle altı yıllık bir asistanlık dönemi geçiren Howard, lig çevrelerinde son yılların en revaçta antrenörlerinden biri konumunda.

Howard 2019 yılında da LA Lakers başantrenörlük pozisyonu için görüşmelerde bulunmuştu. Ancak sonrasında Michigan’ın başına geçmeye karar vermişti.

Yakın dönemde Lakers’ın koç tercihinde son düzlüğe girdiğine dair haberler yapılmıştı. Batı ekibinin Darvin Ham, Kenny Atkinson ve Terry Stotts’la final görüşmelerini yaptıktan sonra yeni çalıştırıcısına karar vereceği belirtilmişti.

Ham, Milwaukee Bucks’ın asistan ekibi içinde yer alıyor. Kenny Atkinson ise Golden State Warriors’ta Steve Kerr’ün yardımcılarından biri. Bir diğer aday Terry Stotts ise son olarak Portland Trail Blazers’ın başantrenörlüğünü yapıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler