Jusuf Nurkic ülkesi için #COVID19 aşısı satın almak istiyor

Portland Trail Blazers’ın yıldız oyuncusu Jusuf Nurkic, ülkesi Bosna Hersek için ABD’deki fazla olan COVID-19 aşılarını satın almak istiyor.

Portland Trail Blazers pivotu Jusuf Nurkic, geçtiğimiz günlerde ESPN’e verdiği röportajda ülkesi Bosna Hersek için aşı desteğinde bulunmak istediğini açıkladı.

Ocak ayında günlük vaka sayısı 300.000’e ulaşan Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu rakam aşılanmanın başlamasıyla 39.000’in altına düşmüştü. Bosna Hersek’te de günlük vaka sayısında düşüş yaşanmasına rağmen yıldız basketbolcu ülkesindeki aşı sayısının yetersizliğinden yakındı.

26 yaşındaki oyuncu, ülkesine bağışlanan aşı sayısının yetersiz olması sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fazla olan COVID-19 aşılarını ülkesi için satın almak istediğini açıkladı:

“Ülkemdeki aşı sayısı, tüm insanları aşılamaya yetmiyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasalar, tüm Amerikan halkı aşılanana kadar aşıların satın alınamayacağını söylüyor. ABD, şu an Dünya’daki en çok aşıya sahip olan ülke ve halkın bir kısmı aşı olmamakta ısrarcı. İnsanlığın bir nevi başarısız olduğunu hissediyorum çünkü aşı sıkıntısı çeken ülkelere fazla sayıdaki aşının paylaştırılması gerektiğini düşünüyorum.”

Nurkic’in büyükannesi geçtiğimiz yıl COVID-19 nedeniyle vefat etmişti.

Kaynak: Clutch Points

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

ABD Olimpiyat kadrosunda değişim, #7DAYSEuroCup fikstürü, kesinleşen kadrolar ve transferler | Günün haberleri (16.07.21)

Bradley Beal 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yer alamayacak! Bradley Beal 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yer alamayacak! #Tokyo2020 - https://t.co/3f8vf20gyz — TrendBasket (@TrendBasket) July 16, 2021 Kevin Love da Tokyo...

ABD Milli Takımındaki Bradley Beal protokole girdi! #Tokyo2020

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarına kısa bir süre kala, yıldız oyuncu Bradley Beal karantinaya alındı. ABD Basketbol Milli Takımının yaptığı açıklamada bir kişinin karantinaya alındığı belirtildi....

Mutlaka okumanız gereken beş basketbol kitabı | GALERİ

Mutlaka okumanız gereken beş basketbol kitabı | GALERİ Geçirdiğimiz zamanı çeşitlendirebilmek ve kalitesini artırmak adına basketbol konulu beş kitabı içeren bu galeriyi hazırladık. Kısıtlamalardan çıktığımız ve...