Juan Carlos Navarro: ”Hepimiz daha iyisini yapabilirdik”

FC Barcelona Basketbol Operasyonları Başkanı Juan Carlos Navarro, takımın sezonu nasıl geçirdiğine dair açıklamalarda bulundu.

Juan Carlos Navarro: ”Hepimiz daha iyisini yapabilirdik”

2021/22 sezonu, FC Barcelona için iyi başladıysa da umulduğu gibi sona ermedi. ACB Ligi’nde finale kaldı, Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four oynadı. Ama iki ligde de istediği sonucu alamadı.

Juan Carlos Navarro, geçirdikleri sezon için ”Hepimiz daha iyisini yapabilirdik” diyerek öz eleştiri yaptı ve ekledi:

”İyi bir yedi ay geçirdik fakat nasıl başladığımızı düşündüğümüzde bu şekilde bitmesine üzüldük. İlk başlarda herkese örnek bir takım olduk, İspanya Kupası’nı da kazandık ama sezonun son bölümü böyle kötü bitti.

Bayern’e karşı oynanan playoff’tan itibaren takım zihinsel ve fiziksel olarak düştü ve güvenini kaybetti. Sezonu mental anlamda iyi şekilde bitirmedik ve gelecek yıl için bazı şeyleri iyileştirmemiz gerekiyor.

EuroLeague ve ACB Ligi’ni rekor başlangıçlarla birinci sırada tamamlamıştık. Takım iyi gidiyordu, sonra yavaş yavaş güç kaybetti. Bu durumu Saras ve oyuncularla daha fazla bilgi almak ve gelecek yıl için geliştirmek adına konuştuk.

Olumlu şeylerden biri de iki yıl üst üste Final Four’da olmamız. Madrid’e karşı sahip olduğumuz dinamik ile F4’da onlara karşı kaybetmek, durumu daha da can sıkıcı hale getirdi.

Sadece oyuncular değil, ben ve koç da, hepimiz özeleştiri yapmalıyız. Heyecan verici oyuncuları bünyemize katacağız, teknik açıdan inandığımız değişiklikleri yapacağız çünkü sözleşmelerini bitiren birçok oyuncumuz var. Saras, projemizin bir parçası ve onunla konuştuğumuz için iyileştirebileceği şeyler olduğunu biliyor ve zaten bunu nasıl yapacağını çoktan düşünmeye başladı.”

Dümende Sarunas Jasikevicius’un yer aldığı FC Barcelona, hem yerel ligde hem de EuroLeague‘de ezeli rakibi Real Madrid’e maç kaybetmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler