Juan Carlos Navarro: ”Dante Exum gibi yetenekli bir oyuncuya ihtiyacımız vardı” #EuroLeague

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Dante Exum transferi hakkında Juan Carlos Navarro düşüncelerini dile getirdi.

Kulübün basketbol operasyonlarının başında yer alan Juan Carlos Navarro, FC Barcelona & Dante Exum birlikteliğini değerlendirdi. 28 Şubat 2022 tarihine kadar İspanyol devinin formasını giyecek olan Dante Exum’un takımdaki gidişatına göre sözleşmenin uzayabileceğinin sinyallerini verdi.

”Önümüzdeki çok fazla maçımızın olduğu uzun bir takvimimiz var. Gençler ilerleyişe yardım ediyor ve etmeye devam edecek olsa da Dante Exum gibi yetenekli bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. O, hem NBA hem de uluslararası düzeyde deneyime sahip.”

Kupaya giden yoldaki programlarının karışık olduğunun da altını çizen Navarro, ”Bunu söylemek için henüz erken olsa da bize yardımcı olacağından eminim.” diyerek yeni transferlerinden beklentisini dile getirdi.

Taraflar masaya üç aylık anlaşma diye otururken Dante Exum ile takımın nasıl uyuşacağından sakatlıkları tamamlanan oyuncuların takıma dönüş sürelerine kadar olan noktalar birlikteliğin süresini belirleyecek.

”Dante’nin nasıl adapte olduğunu, sakatlığı bulunan oyuncularımızın nasıl iyileştiğini görmemiz gerekiyor. Buradaki kilit nokta mümkün olan en kısa sürede bize yardımcı olmasıdır. O akıllı bir oyuncu ve bunun üzerinde duracağız. Umarım iyi iş çıkarır ve takımda kalabilir ancak henüz bu konuyu konuşmadık.”

FC Barcelona, Turkish Airlines EuroLeague’de yoluna 11 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile lider olarak devam ediyor. Yarın 14. hafta maçları kapsamında bir diğer İspanyol devi Real Madrid ile EuroLeague arenasında kozlarını paylaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler